fbpx

Papa Piltsberg otsib uut toitumisnõustajat!

Jep, otsin uut toitumisnõustajat, sest mu kaal langeb liiga kiiresti! Loomulikult on see nali! Elis on lihtsalt super äge ja toetav. Ma ei vahetaks teda mitte kellegi vastu. Isegi mitte Erik Orgu uue mahlase kringli vastu ei vahetaks!

Kuid see kringel võib paganama hea olla….

Terve paps väljakutse algusest on täpselt kuu möödas ning paras aeg väike vahekokkuvõte teha. Elis tuli mulle külla, võttis oma ulme kaalu kaasa, et vaadata üle progress. Lisaks kaalumisele tegime veel palju lahedaid asju, lahedate inimestega, mida peagi oma silmaga näha saate.

Elis kamandas mind viisakalt kaalu peale. Puiklesin moe pärast veits vastu ka. Tegelikult polnud mul karta midagi, sest enesetunne on iga päevaga aina paremaks läinud. Mul on jõudu ja energiat hunnikuga rohkem. Seda uut värsket energiat hakkasin kogema eredamalt väljakuste teisest nädalast. Kehal võttis natuke aega, et harjuda uute väiksemate toidukogustega ja aktiivsema liikumisega. Ja mu enesetunne ei petnudki mind. Kuu ajaga on numbrid soovitud tempos paremaks läinud. Mõned isegi kiiremini, kui prognoosisisn.

Vaatame nüüd vahekokkuvõtte üle.

Kaalunumber väljakutse alguses oli 90 kilo. Nüüd 85,7. Ehk selline kerge Selveri poekoti jagu massi on vähem tassida. Minna on veel küll, sest sihiks sai võetud 82 kg ja sinna ka jääda.

Kehamassiindeks oli kuu tagasi 26,6.  Normaalne oleks, kui minu vanusel mehel oleks see number alla 25. Olen selle poole teel, sest kaal näitas uueks numbriks 25,8.

Rasvaprotsent minu kehas oli kuu tagasi 22 %. Panin eesmärgiks sinna 19 -20 see näitaja saada. Jess, ma olen selle numbri saanud 19% peale.

Lihasmass oli 66,2 kg. Siin oli muutus minimaalne 66,4. Eks selle numbri suurendamiseks peab rohkem lihastrenni tegema. Tänaste toimetamiste juures on lihtsalt keeruline aega selleks leida. Kuid eesmärgiks sai pandud, et sellest numbrist allapoole ei kuku.

Minu füüsiline hinnang viiepalli süsteemis oli 2. See oli nats hirmutav. Tundus, et olen ikka väga käest ära. Nüüd on see number 4. See oli ka esialgne sihik.

Väljakutse alguses näitas kaal mu bioloogiliseks vanuseks 39. Saan järgmine kuu 35. Eesmärk on jõuda numbrini, mis oleks alla kolmekümne. Tänaseks olen saanud vähemalt keha tagasi enda vanusesse. Ehk 34 aastat näitas kaal. Kimame aga edasi selle numbriga. See näitaja on mulle isiklikult kõige olulisem kõikidest teistest.

Väga äge on see, et kallid tütred osalevad issit treeningutes ja on nõus rohkem rohelist salatit sööma. Eriti uhke olen ma ema ja isa üle. Ema ütles, et kui poeg eeskuju näitab, tuleb neil ka panustada. Väljakutse eesmärk oli inspireerida lapsi, kuid üllatusena mõjutab see isegi mu vanemaid. Vanemad on mitmeid lisakilosid minema saatnud. Loodan väga, et uued harjumused kinnistuvad ka neis ja saavad ennast nemadki kergemalt tunda. Eraldi tahan ma välja tuua veel ühe sõbranna kaugelt Londoni linnast, kes kohe väljakutse alguses kirjutas ja ütles, et lööb ka kaasa. Ta on tublisti jälginud enda toitumist ja peab nüüd ka toitumispäevikut. Ma tean, et see on mingil momendil tüütu, kuid selle eest on see väga tõhus abimees. Nagu halastamatu peegel, mis ütleb, et ainult sina ise saad ennast terveks või haigeks süüa.

Aiii, ma olen teie üle uhke!

Ma väga loodan, et see väljakutse on veel teisigi puudutuanud. Millal, siis veel tegutseda, kui mitte juba täna, sest täna on sinu ülejäänud elu esimene päev! Kui tegudeni pole jõudnud, siis vähemalt mõttemustrit on vast ikka korraks see väljakutse mõjutanud.

Ole kursis Piltsbergide tegemistega, viska Facebookis like ja jälgi meid Instagrammis! Kui Sulle see lugu meeldis, siis jaga seda teistelegi. Sedasi inspireerime koos rohkemaid inimesi ja teeme maailma paremaks kohaks.

2 thoughts on “Papa Piltsberg otsib uut toitumisnõustajat!

Add yours

  1. Huvitav lugeda teiste kogemusi trennitegemisega uuesti alustamisest. Märtsi lõpus hakkasin ise jooksma, vastupidavusalasid polnud elus kunagi harrastanud. Algus muidugi raske, aga vähehaaval harjus ära. Põhiline kaalukaotus esimese 2 kuu jooksul, kokkuvõttes jõudsin madalamale kui eesmärgiks seatu. Viimase nelja kuu jooksul kaal stabiliseerunud. Toitumisele suurt tähelepanu ei ole pööranud, samas tundub et isu iseenesest vähemaks jäänud ja mõnevõrra muutunud. Liha söön mõnuga kuid rasvane grillitud seakints enam ilastama ei aja. Umbes kast õlut ja pudel veini libistan endiselt kuus, muud alkot sisuliselt ei tarbi.
    Jooksmise ja veidi ka koduse jõutrenniga tegelenud tänaseks siis üle poole aasta. Kõige suuremaks muutuseks oluliselt parem enesetunne. Hommikune pool tundi trenni (koos soenduse ja dushiga tund) lööb kogu päevaks erksaks. Päris hea süst eneseuhkusele kui jooksu tempo või pulsikella (päris enda oma muretsesin septembris) tulemuste alusel tabelid väidavad, et pealt viiekümneses keres kolmekümnese süda tiksub. Tegelt muidugi nii roosiline seis ei ole aga vähemalt endal on hea. Boonusena paistab, et igasugu külmetushaigused on hakanud eemale hoidma, ehkki jooksen väljas iga ilmaga. Tütar lõi ka kampa, seltsis palju lõbusam lipata.
    Enda kogemusest võin nüüd kinnitada, et ka vanemast peast võib edukalt spordiga tegelema hakata. Oluline on mõistlik tempo ja järjekindlus.
    P.S. Laheda huumoriga kirjutad!

Leave a Reply

Powered by WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: