Metsa- ja mürgeldamise sünnipäevad!

Kui Sinu laps soovib vaheldust tüüpilisele mängutoa sünnipäevale, siis mürgeldamis ja metsasünnipäevad on suurepäraseks alternatiiviks!

Sünnarid toimuvad üldjuhul õues ja igal aastaajal Tallinnas ja Tartus ning nende lähiümbruses nõnda saavad lapsed mõnusalt värskes õhus ennast välja elada.

Metsa sünnarid sündisid meie enda pere matkadest. Sõbrad ja tuttavad, kes laste rõõmu ja lusti pealt nägid avaldasid soovi, et kuule tee meie omadele sünnipäeva matk. Ise lasteaia ealiste laste vanematena oleme käinud päris mitmetel mängutubade sünnipäevadel ja neid ise ka korraldanud.

Need üldiselt näevad välja nagu lasteaia päeva pikendus, selle vahega, et pole õpetajat kes seda möllu kuidagi kordineeriks. Lapsel oli küll tore, kuid selliseid erilisi meeldejäävaid mälestusi väga ei teki, eriti kui samas mängutoas juba viiendat korda ollakse ning mängutuba on tuttavam, kui enda voodialune.

Metsas on, aga iga kord midagi uut avastada. Juhendatud mänge ja möllu täis matk paneb lapse fantaasia suurtel tuuridel tööle. Lapsevanemale on boonuseks see, et laps hakkab rohkem looduse ja liikumise vastu huvi tundma. Vöib täheldada ekraani kasutamise vajaduse kahanemist. Värskes õhus liikumine tugevdab igal juhul kasvavat organismi ning võib üsna kindel olla, et peale sünnipäeva kukub su väike kangelane ise voodisse.

Lisaks ei kurna see nii palju lapsevanema rahakotti. Asjalikumad mängutoad maksavad 140 – 200 eurot. Kui siia veel juurde lisada minusugune tegelane kes lastega 2 tundi juhendatud möllu teeb peaksid panema eelarvele veel juurde 120 – 200 eurot.

Tavaliselt jäävad metsa ja müramis sünnipäevad 200 euro kanti. Ehk rahaline võit on korralik, võid endale mängutoa raha taskusse jätta. Selle asemel saad lapse sünnipäeva pidada erilises keskkonnas lisaks erilisuse ja laps saab kingituseks uusi oskusi ning teadmisi looduses liikumise kohta.

Metsasünnipäev või mürgeldamis – sünnipäev.

Metsa- ja mürgeldamis sünnipäeva ainuke vahe on asukoht. Nagu nimest välja võib lugeda , siis metsasünnipäev toimub metsas. Mürgeldamis sünnipäev selle eest kus iganes värskes õhus. Koduhoovis, pargis või isegi äärelinna tänavate vahel. Igal juhul saab mõlemal juhul mürgeldada nii, et maa must!!!

Mis sünnaril toimub? Läbi erinevate juhendatud mängude saavad lapsed kõvasti enda energiat maandada. Mängude käigus õpivad nad tundma loodust ja kasutama oma fantaasiat. Mina olen see ukseavaja kes avab lastel loovuse uksed ja see mis rännakud teisel pool ust toimuma hakkab on iga kord erinevad ja täiesti kordumatud.

Sünnipäeva mõju võib tajuda veel mitmeid nädalaid peale üritust. Mets või koduhoov saab hoopis teise tähenduse. Varem märkamatuks jäänud puuoksast võib saada kiik, ronimispuu, oksapüss või maagiline uks salamaailmaa. Siit saad täpsemalt programmi kohta lugeda.

Sünnipäeva kestvus on 2 -2,5 h. Sobilik vanusele 4-10 aastat. Metsas läbime ca 2,5 km raja. Vastavalt vanusele teen erineva raskuastmega ülessandeid ja elemente juurde. Oluline on, et iga 5 lapse kohta oleks metsas kaasas üks täiskasvanud. Hind 200 eurot. Hind võib muutuda olenevalt laste arvust või asukohast. Ideaalne laste arv on 10-15.

Kui on lapsi rohkem muutub ka summa. (Pisipõnne – 3a ja alla selle ärge sisse arvestage. Nemad peavad nii kui nii vanematega koos raja läbima)

Sünnipäevasid viib läbi Illimar või Egon. Egoniga saab lähemalt tutvuda siit.


Metsa sünnipäev aardejahiga

Aardejahiga metsasünnipäeval õpivad lapsed läbi seikluste ja mängude erinevaid teadmisi loodusest. Iga järgmine vihje juhatab järgmisesse punkti kus ootab ees uus ülessanne seda nii ajule kui käe ja jala musklile. Õhk on täis särisevat ärevust ja iga järgmine punkt kruvib põnevust ülesse. Õpime koos pöörama tähelepanu looduse märkidele, ilmakaari ja erinevaid floora ja fauna liike tundma.

Peale sellist sünnipäeva võid täheldada lapse soovi rohkem looduses aega veeta ja ekraaniaja vähenemist. Nagu metsasünnipäevade puhul, siis on ka aardejahiga sünnipäeva pikemajalisem mõju lapse julgem soov loodust avastada.

Sünnipäeva kestvus on 2 h. Sobilik vanusele 5-10 aastat. Kuna aardejahi sünnipäev vajab pikemat ettevalmistust on hind kallim, kui tavaliselt metsasünnipäeval. Hind 280 eurot. Hind võib muutuda olenevalt laste arvust või asukohast.

Kui on lapsi rohkem muutub ka summa. (Pisipõnne – 3a ja alla selle ärge sisse arvestage. Nemad peavad nii kui nii vanemtega koos raja läbima)

Sünnipäevasid viib läbi Illimar või Egon. Egoniga saab lähemalt tutvuda siit.


Spordisünnipäevad või aktiivne üritus.

Me kõik teame, et liikumine on laste arengus ülimalt olulise tähtsusega. Kahjuks röövivad tänasel päeval nutividinad, elektritõuksid ja 24/7 multkaikanalid suure osa ajast, mis muidu kulus liikumise peale. Spordisünnipäevad on hea võimalus liikumine taas au sisse tõsta. Olen täheldanud, et peale selliseid üritusi leiavad lapsed ise hõlpsamini tee õue avarustesse ja vanad head mõõduvõtmised palli ja jooksumängudes seatakse nutividinatest ettepoole.

Spordisünnipäevadel lendleb õhus võistlushõngu, põnevust, mängulusti ja seda kõike saadavad laste rõõmuhõiked. Spordisünnipäevasid saad korraldada oma koduhoovis, pargis või spordisaalis. Lapsed saavad endale preemiaks diplomi või medali, lisaks higisele peale ja tugevamale tervisele. Lapsevanemad saavad preemiaks põnnid, kes ise õhtul suure tõenäosusega voodisse kukuvad.

Tegemist ei pea olema ilmtingimata sünnipäevaga. Roeli saab tellida meelt lahutama meeskonnaüritustele, suvepäevadele, kooli- või lasteaialõpetamistele. Võimalusi jagub hulgim!

Sünnipäeva kestvus on 2 h. Sobilik vanusele 4-16 aastat (tegelikult vanusel piiri polegi). Kõik mänguteks vajalikud vahendid on meie poolt. Hind 240 eurot. Hind võib muutuda olenevalt laste arvust, asukohast või täpsemast auhindade paketist (valikus raamitud diplom või medal kõigile osalejatele). Saalis peetava sünnipäeva puhul lisandub saali rent 50 eurot.

NB! Tagamaks parimat elamust on ettevalmistus aeg minimaalselt 2 nädalat.


Sünnipäevalaud

Sünnipäeva lauda oskab imeliselt katta minu kallis kaasa Katu. Tal on pikniku laudade katmisega juba pikemaajalised kogemused. Erinevatel aastaaegadel lähevad peale erinevad söögid ja joogid ning isegi toidu kogused võivad erineda. Laste kui ka lapsevanemate kõhu hingeelu on Katul kenasti teada. Konsulteeri kindlasti Katuga ja küsi pakkumine.

Kui jätad kogu piknikulaua katmise Katu hoolde, saad sa keskenduda 100% sünnipäeva nautimisele. Sel ajal, kui meie lastepundiga metsast tuleme, on Katu kaetud kaunis laud meid juba ootamas. Katu hoolitseb selle eest, et tekiks minimaalselt prügi ehk kasutame korduvkasutusega nõusid. Nõnda hoolitseme kõik koos looduse eest ja samas on tore 🙂

Meil on välja kujunenud üks legendaarne söök mis lastele iga kord suurt elevust pakub – lõkke peal küpsetatud tokisaiad! Toki otsas ise küpsetatud saiakestel on ikka hoopis teine mekk 🙂


Personaalne sünnipäevakutse

Meeldivad su lapsele robotid või hoopis koopaoravad? Või on ta parasjagu vaimustunud poni seljas ratsutavatest klounidest? Igaljuhul on kõigil sünnipäevale kutsututel võimalus saada sellest vaimustusest osa kui lased Katul valmistada personaalse sünnipäevakutse.

Selleks vajuta siia alla nupule ja saada Katule sünnipäevalapsest üks foto ning natuke juttu kah. Selle ägeda personaalse kutse valmistamine läheb maksma 15 eurot.


Tagasiside vanematelt.

Illimar on nagu kvaliteetne käsitsi üles keeratav Šveitsi uur digitaalsel nutikellade ajastul. Ta on elav tõestus sellest, et ilma absoluutselt igasuguste tänapäeva tehnoloogiliste abimeesteta on võimalik korraldada sündmus, mis tõmbab hetkega kaasa ükskõik kui kirju laste seltskonna.

Lapsevanemana oli äärmiselt üllatav ja ülimalt põnev jälgida, kuidas terve punt sünnipäevalisi jauras veel tunde peale Illimari lahkumist, et tegemist oli nende läbi aegade parima sünnipäevaga. Sealjuures oli tegemist pea kõigis mängutubades, skyparkides, seikluskeskustes ja megazone’des karastunud seltskonnaga, kelle kohta võiks arvata, et nad on juba kõike näinud ja neid üllatada on peaaegu võimatu ülesanne.

Südantsoojendav on teada, et üks mees suudab äratada lastes nii suure huvi looduse vastu ning viia nende kujutlusvõime täiesti uuele tasemele. Ükski laps ei peaks suureks kasvama ilma, et käib vähemalt ühe korra Illimari korraldatud sünnipäeval.”

Jõudu Sulle edaspidiseks ja kohtumiseni taas:)

Tervitused

Krista

Metsasünnipäev 4-aastaseks saanud poisi jaoks jättis kustumatu mulje nii lastele kui nende vanematele! Kogu programm möödus lõbusalt, sujuvalt ja mänglevalt ning iga laps sai piisavalt tähelepanu, et jagada just tema jaoks olulisi leide või avastusi metsast. Ka iga lapsevanem sai teadmiste võrra rikkamaks! Pärast matka oli matkalisi ootamas rikkalik piknikulaud, mis nägi välja väga efektne ja värviküllane ning maitses oivaliselt. Hoolitsetud oli ka kõigi pisiasjade eest, et mitte tekitada metsa liigset prügi. Soovitan metsasünnipäeva koos piknikulauaga kõigile kahe käega!!

Triin

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: