Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data01/virt119635/domeenid/www.piltsberg.com/htdocs/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/dynamic-tags/tags/post-featured-image.php on line 36

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data01/virt119635/domeenid/www.piltsberg.com/htdocs/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/dynamic-tags/tags/post-featured-image.php on line 36

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data01/virt119635/domeenid/www.piltsberg.com/htdocs/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/dynamic-tags/tags/post-featured-image.php on line 36

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data01/virt119635/domeenid/www.piltsberg.com/htdocs/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/dynamic-tags/tags/post-featured-image.php on line 36
Kuidas me oma vannitoa remondist 3100 euri säästsime. - Piltsberg
Piltsberg_logo

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data01/virt119635/domeenid/www.piltsberg.com/htdocs/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/dynamic-tags/tags/post-featured-image.php on line 36

Kuidas me oma vannitoa remondist 3100 euri säästsime.

Jeberii jeeee! Meie mai keskel alanud vannitoaremont sai meil siin juuli algusega valmis. Kaua tehtud kaunike nagu öeldakse. Lubasin sellest kirjutada ja nüüd leidsin lõpuks selleks ka aega. 

See remont oli meil aastaid edasi nihkunud, sest teatavasti on köögi ja vannitoa remont oma loomuselt kõige kulukamad. Meil tagahoovis kasvav rahapuu annab kahjuks korra aastas saaki ja siiani eurode asemel mingeid hapusid marju ehk see raha tuli ikka ise kokku ajada. 

Ise kokku aetud raha on selline, mida nii väga kulutada ei raatsi. Seega plaan oli algusest peale teha remont võimalikult odavalt. Mis omakorda tähendas, et tuli kupli alune hallollus tööle panna ning hakata nuputama, millest ja kuidas on võimalik säästa. 

Üks kulukamaid asju vannitoa remondi juures on kvaliteetne töömees. Kui just endal plaatimis- ja torumehe aastate pikkuseid kogemusi pole tagataskust võtta, on eksperdi kaasamine hädavajalik. Elutoas tapeedi seina udimisega ja lae värvimisega saab vast iga vähegi tegusam mees ise hakkama. Kuid torutööde tegemisel võiks vähemalt meister kõrvalt seda värki jälgida. Pole just suuremat sorti huvi alumiste naabrite korterist kohaliku siseujulat nende enda teadmata teha. 

Me saime Katu papsiga jutule. Tal on vannitubade ehitamises must vöö ette näidata. Äiapapa kaasamine tähendas seda, et võisime eelarve realt ca 2000 euri maha tõmmata, mis muidu oleks töömehele läinud. See tähendas muidugi seda, et ise pidin oma käe igale poole külge lööma, kuid ikkagi eksperdi juhendamisel. Keerulisemad asjad nagu torude ühendamine ja plaatimine jäid äiapapa teha. Ise tegemine on tunduvalt odavam, kuid samas ajakulukam. Niiet see kiiruse koht tasuks korra rahaga koos kaalukausile panna.  

\"\"
Terve perega lendasime lammutamisele peale.

Kõige mõnusam remondi juures oli vana vannitoa välja lammutamine. Tüütuim osa minu jaoks oli tundide kaupa plaadi ja sisustuspoodide külastus. Meil Katuga polnud kummalgi õrna aimugi milline see vannituba välja peaks nägema. Minul olid väga lihtsad kriteeriumid remondi juures, et vannitoal peab olema uks ees, boiler pööningult tuppa, põrandaküte võiks töödata ja vesi põranda asemel torudest joosta. Mingist välimusest ma polnud midagi mõelnud. Mõtlesime, et läheme poodi ja “tunnetame” erinevaid lahendusi. Paraku on valik lai ja tunnetuse asemel tuleb segadus ja stress. Minu soovitus on enne poodi minekut koos otsustajate ringiga hoopis maha istuda ja mõned tunnid Pinterestis surfata. Kui sedasi mõnusalt veiniklaasi taga sumisedes on mingi visioon ette tulnud, lähed poodi koos oma väljavalitud kujundusega ja asjad hakkavad liikuma palju kiiremini.

Esimese asjana plaadipoes selgus, et meil on kallis maitse Katuga. Kes meie kodu piltidelt on näinud teab, et see päris tavaline põhjamaa tagasihoidliku noodiga elamine pole. Meil on ikka värvi, kärtsu ja mürtsu vaja. Paraku pole meiesuguseid palju, mis omakorda tähendab, et vähegi erilisemad plaadid maksavad neli korda rohkem, kui masstoodang. Põrandaplaadid leidsime siiski normaalse hinnaga.  Kõik meile meeldinud plaadid algasid 50 eurot ruutmeeter hinnaga, kuni komistasime 17 eurot ruut plaatide peale. 

\"\"
Meie põrandale tekkis lilleline džungel. Põranda plaadid olid esimene detail, mille ümber hakkasime kogu ülejäänud kujundust sobitama.

Seinaplaadid  leitsime alguses ABC Ehitusmarketist ja saime hinna üsna normiks räägitud. Jah, sa lugesid õigesti, isegi suurtes ehituspoodides õnnestub hinda paremaks rääkida. Tuleb olla ise natuke julgem ja uurida, kas selles kaupluses on erakliendi või väikekliendi haldur. Kui selgitad talle ära, et teed vannitoa remonti ning näitad ära, mida täpselt soovid neilt osta, võid saada kampaaniavälistelt toodetelt üsna kobeda allahindluse. Meile tehti plaatidele kenasti -37% allahindlust näiteks. Paraku ei läinud meil kaubaks, sest tarneaeg oli tänu koroonale teadmata. 

Vahepeal oli proua staarblogija Mallu meil külas käinud ja Katuga väikse naiste istumise teinud. See istumine lõppes sellega, et meil on nüüd VANN! Ma olin selle idee täielik vastane, kuid nii Katu, kui kõik kolm pätakat seevastu tulihingelised pooldajad. Täna ma seda otsust ei kahetse. Tõesti on mega mugav lapsed vanni solberdama visata ja nad ise suisa tahavad ennast pesta. 

Vanni ostmine viis meie tee Lintmanni. Sealt oli Mallu enda vanni ka saanud. Õigemini me saimegi Mallule mõeldud vanni endale, sest talle ei mahtunud see vannituppa ära. Transpordi käigus oli see väikse iludefekti saanud ja meile tehti hinnast korralikult alla. Ma soovitan sisustuspoest ise küsida julgelt iluvigadega toodete kohta. Nende toodete utiliseerimine või tagasi transportimine on mujale kallim lõbu, kui priske allahindlusega maha müüa. Mõningatel juhtudel ei jää see viga isegi mitte välja paistma või saab selle odava raha eest korda teha. Põhiline on, et funktsioonid kõik töötavad. 

\"\"
Vann, mille paigaldamine võttis ise terve päeva, kuid mis juba esimesel kasutusel ennast ära tõestas.

Lintmannist saime me ka endale seinaplaadid. Mulle raskelt meeldis sealne teenindus. Käisime koos konsultandiga poe läbi. Rääkisime oma tekkinud visoonist ja valisime välja meile sümpaatiat pakkunud plaadid. Tema tegi neist 3-D mudeli ja saatis meilile. See andis korraliku pildi ette. Meil tekkisid Lintmanniga nii head suhted, et sebisime teile ka sooduka välja. Kasutades koodi \”Illimar\” saate -10% alla. Palju see just pole, aga suuremate ostude puhul on abiks ikka.

\"\"
Need seina niššid on ägedad ja praktilised ning need pesuvahendid imelise lõhnaga!

Oluline on vannituba võimalikult detailselt ära mõõta ning enda visooni jagada. Selle 3-D plaaniga tuli kaasa ka plaatimisjuhend, mis plaatijale teeb töö palju kergemaks. Plaadi ostmisel kasutasime Malluka sooduskoodi. Igasuguseid sooduskoodide pakkumisi suunamudijate poolt tasub ka jälgida. 

\"\"
Need kaks on meie pere suured lemmikud – Attidude laste pesuvahend ja Naifi vannivaht!

Ehituspoest igasuguseid torusid, armatuure, juhtmeid, segusid jms ostes kasutasin vana head tehnikat ehk sõber, kelle sõber teab kellegi sõpra. Eesti on nii väike, et keegi sinu tuttavatest või tuttava tuttavatest ikka ehitusvaldkonnas töötab. Üldiselt on neil vähe kabedama allahindlusega kliendikaardid, kuna teevad hulgioste. See väike pooleteistuhandene ost, mis mina tegin, on tilk merre nende jaoks, kuid mulle ülimalt oluline rahaline võit.

\"\"

Meie vannitoa remont kestis poolteist kuud. Vahepeale jäid Jaanipühad ja puhkus V Spaas (tegelikult läksime sinna ennast ja lapsi pesema, sest pea kuu aega polnud meil sooja vett elamises). Need kõik asjaolud venitasid remondi lõppu. Kuid juuli alguseks oli asi peaaegu valmis. Puudu oli veel ülioluline detail – vannitoa ruloo. Siinkohal tõttas taas appi Männiku blogikunninganna, kelle kodus olin näinud ägedaid ruloosid. Tema sai need rulo.ee -st. Tellimine sealt on imelihtne. Teenindus väga viisakas ja sujuv. No ja paigaldusega oleks ka mu kuueaastane hakkama saanud. Ma sain nendega väga mõnusa klapi ja rääkisin sooduka nii endale, kui teile välja. Minge visake kindlasti pilk nende kodukale peale ja kui tellimiseks läheb siis kasutage koodi piltsberg20 .  Saate 20% allahindlust tavahinnast. 

\"\"
Varem olid meil üleskeritavad rulood. Neid liiguta mis pidi tahes. Tõmbad natuke alt ülesse ja keegi tänavalt ei näe kui paljalt sa askeldad, kuid samas paistab valgus tuppa.
\"\"

Mina lugesin vannitoa remondi lõplikult valmis selle tähtsa päevaga, kui maja ette tekkinud prügihunniku ära saatsin. Siinkohal mõtlesin ka raha kokku hoida, kuid õnneks olid meil kallid naabrid sama teinud ja pikki näppe saanud. Nad tellisid soodsast kohast konteineri, kuid selle äraveo vastu suuremat huvi välja ei näidatud. Mul oli vajalik, et konteiner tuleb hommikul ja läheb enne kella viite. Muidu lihtsalt ei saaks naabrid töölt tulles autosid hoovi parkida. Küsisin Facebooki kaudu nõu, kellel on häid kogemusi. Sain palju kiidusõnu rendikonteiner.ee kohta. Ja kiidan ise neid takka. Suhtlus telefoni teel oli abivalmis ja asjalik. Ma tellisin esimest korda konteinerit ja mul tõesti polnud õrna aimugi mitu kuupmeetrit ja mis liiki sodi mul maja ees on ehk millist ja kui suurt konteinerit tellida. Sain viie minutiga kõik vastused teada ja seitsmendaks minutiks oli mul tellimus välja saadetud. Konteiner toodi ja viidi lubatud ajal. Muideks naabrid said oma 3 nädalat äravedu oodanud konteinerist eelneva päeva õhtul lahti. Tegime nende pool konteinerite ära saatmise ja vannitoa valmimise puhul ühe mõnusa grillpeo. 

\"\"

✰ Kokkuvõttes soovitan vannitoa remonti plaanerides otsustada, et kas teha ise või maksta eksperdile. Siin mängib rolli ajakulu. Ise tehes läheb kauem ja võib esineda rohkem stressi, kuid säästad korraliku summa. 

✰ Teiseks võta aega, et koos täpne visioon ette valmistada. Selle visiooniga poodi sisse astudes haarad käevangu mõne kohaliku eksperdi ja võidad kõvasti aega.

\"\"
Meil polnud veel mingit visiooni…
\"\"
Ja meie teostus…

✰ Kolmandaks ole julge ja küsi allahindluse võimalusi. Siin on kaks võimalust, sa saad allahindlust või lihtsalt ei saa. Ehk kaotada pole mitte midagi, kuid võita küll. 

✰ Neljandaks osta kvaliteetseid tooteid. Vannitoa remonti ei tehta üldiselt üle aasta. Põrandaküte, plaadid ja torustiks peaks ikka kümmekond aastat vastu pidama. Ehk ei tasu odavate ebakvaliteetsete alternatiivide lõksu langeda, sest tõenäosus uue remondiga kiirustamiseks kasvab kordades. Sama asi on töömeest valides. Tasub aega kulutada taustauuringuks ning maksta pigem rohkem, kuid kvaliteet on tagatud.

\"\"
Kõige keerulisemad olid need päevad, kus meil polnud vetsupotti. Nii mõnigi kord sai peale hommikukohvi turbokiirusel lähedal olevat Circel K-d külastada.
\"\"
Nüüd käime suure austusega potil.

✰ Viiendaks kasuta sooduskoode. Neid ikka suunamudijate poolt või mõne kampaania raames jagatakse. Loomulikult tasub enda ostud sättida soodustustega nädalavahetuste peale. Kuid neid meie remondi ajal koroona hirmus ei tehtud. 

\"\"
Vannitoa kapi otsimine oli paras väljakutse. Kõik, mis meile meeldisid, maksid vähemalt üle 500 euro. See oli üks viimastest asjadest, mis leidsime ja kõigest 120 euriga.

✰ Kuuendaks võid julgesti küsida iludefektiga toodete kohta ja neille mugavalt allahindlust paluda. Meie vannil oli näiteks üks nurk kannatada saanud. Lasime selle ära parandada. Kui just ise tähelepanu sellele ei juhenda, siis viga näha pole. Kuid hinnavõit oli mitusada eurot. 

\"\"

✰ Seitsmendaks kasuta tutvusi. Kui endal mõni ehitusega tegelev sugulane, sõber või tuttav ette ei tule, siis viska facebooki üleskutse ülesse, et kas su sõbrad teavad kedagi. Üsna kindlasti leiad inimese, kes saab aidata allahindlusega või oskab anda tasuta ekspert nõu. 

\"\"
See pilt tundus lootusetu, et siia midagi mõistliku ilmub.
\"\"
Kuid tulemusega jäime 110% rahule. Töötasapind annab nii palju ruumi ja kapi tegime ka ise.
\"\"
Ja no meil on nüüd vetsul uks. Tean, et teile see suurt emotsiooni ei tekita, aga meile on see ikkagi väga tähtis 😀

Meie remont läks maksma ümmarguselt 4200 euri. Kui ma arvutaksin siia juurde võidetud allahindlused ja töömehe raha, oleks see summa 7200 eurot. Võit tuli 3100 euri. Igal juhul tasusid need nipid ja ise mässamine ära. Edu kõigile, kellel see teekond ees. Loodan, et meie jagatud kogemustest on abi.

\"\"
Meie arust on V.O.H tooted nii ägeda disainiga!
\"\"
\"\"
Katule meeldib iga detail läbi mõelda, et kõik ikka kõigega sobiks!
\"\"
Katu geniaalne plaan oli osta vannipallid korvikeste sisse. Need loovad nii mõnusa aroomi vannituppa.
\"\"
See on nüüd meie pere uus vannitoa kodanik Laama, kes tervitab kõiki ja tänab, et käisite tal külas.

Olge ikka Piltsbergide lainel! Viska Facebookis like ja jälgi meid Instagrammis ja YouTubes!