Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data01/virt119635/domeenid/www.piltsberg.com/htdocs/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/dynamic-tags/tags/post-featured-image.php on line 36

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data01/virt119635/domeenid/www.piltsberg.com/htdocs/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/dynamic-tags/tags/post-featured-image.php on line 36

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data01/virt119635/domeenid/www.piltsberg.com/htdocs/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/dynamic-tags/tags/post-featured-image.php on line 36

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data01/virt119635/domeenid/www.piltsberg.com/htdocs/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/dynamic-tags/tags/post-featured-image.php on line 36
Papa Piltsbergi ellu on ilmunud uus naine Elis! - Piltsberg
Piltsberg_logo

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data01/virt119635/domeenid/www.piltsberg.com/htdocs/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/dynamic-tags/tags/post-featured-image.php on line 36

Papa Piltsbergi ellu on ilmunud uus naine Elis!

Kindlasti teavad juba kõik, et olen jälle väljakutse lainel.  Inspireerin läbi iseenda lapsi täiskasvanuna hoolima oma tervisest. Kui sa veel ei tea, mis toimub, siis loe pikemalt TERVE PAPS=TERVE LAPS blogi.

Üks peamiseid põhjuseid, miks seda väljakutset alustasin, oli see, et ma ei tundnud ennast mõnusalt oma kehas. Mul on varemast elust olemas palju parema mina võrdluspunkt. See Illimar oli pidevalt täis mõnusat energiat, ei pidanud peegli ees nuputama, mis pagana moodi need püksid küll kapis seistes vöökohast nii kitsaks on tõmmanud. Neil päevil liikusin palju rohkem ja menüü oli kuidagi hästi kerge ja tervislik. Nüüd on asjad käest ära läinud.  Me mõlemad Katuga teame, kuhu täna fookus on seatud. Need kolm imearmast kratti tahavad ikka väga palju energiat saada. Kuidagi ei näe selle elutempo juures seda hetke, kus rahulikult kahetunnine ratta või jõuka trenn teha. Sama asi on söömisega. Tihti avastad, et upsiiii, näed lõuna jäigi vahele. Selleks hetkeks, kui selle väikese tõsiasja avastad, on kõht tuumavaakumis. Sa oled valmis ükskõik, mida endale suust sisse ajama. Põhiline, et seda saaks kohe ja palju korraga. Üldiselt ei pruugi esimesed ettejuhtuvad toidud mõjuda enestundele ega ka figuurile väga hästi.

Näiteks Katu toidu pildistamise päevadel on kõigil alati jube busy. Siis võib vabalt juhtuda, et sööd tomatisupi kõrvale šokolaadikringlit, kuhu peale on laotud erinevate juustude kuhi koos ohtra ketšupiga. Paraku sedasi väga kaugele ei sõida. Esiteks ei näita selline tegevus lastele just kõige normaalsemaid toitumisharjumusi. Teiseks tuleb esmalt ikkagi enda peale mõelda ja siis lastele. Muidu lihtsalt pole enam kedagi, kes nende eest hoolitseda saaks.

Tuli ennast sellest olukorrast ülesse raputada. Panin endale kolm kõva põselitakat ja vaatasin, mida edasi teha. Oma toitumismurega pöördusin sellise vahva tsiki poole nagu Elis.

\"\"
Alati kaunis Elis.

Ma tean Elist juba mitmeid aastaid. Elis on mega laheda olekuga rõõmupall, kelle juuresolekul sa täitud iseeneslikult positiivse energiaga. See kiisude fännajast tüdruk armastab šokolaadist magustoite üle kõige. Vaadates Elise figuuri ja mõeldes sellele, millise kiirusega haihtub laualt tema juuresolekul  laavakook, tekib tunne, et ta teab mingit trikki, mida mina ei tea. Võtsin Elisega ühendust ja uurisin, kas ta tahab osaleda ühe hullu papsi meeleheitlikus tervise tagasivõitmise projektis? Seletasin talle lühidalt ära oma eesmärgid – olla energiat täis paps ka viiekümneselt ja inspireerida teisi papse ning oma lapsi tervislikumalt toituma.

\"\"
Minu südamlik kaastunne sellele šokolaadikoogile, kes Elisega omapead jäetakse.

Minu suureks rõõmuks oli Elis kohe nõus. Enne, kui ma Elisega lõplikult käed lõin, tegin tema kohta väikse taustauuringu.

Kõigepealt uurisin, kuidas üldse Elis ise jõudis tervisliku toitumise radadeni? Elisel diagnoositi 6 aastat tagasi ärevushäired. Sel ajal rabeles ta mitmel rindel korraga ja põles lihtsalt läbi. Elise keha ei olnud sellise koormusega kuidagi rahul ja andis sellest ka märku. Teadlik toitumine tundus talle esimene samm tervenemise poole. Mida rohkem ta hakkas uurima ja katsetama, kuidas teadlikud toiduvalikud ta kehale ja enesetundele mõjuvad, seda suuremaks huvi kasvas, sest see päriselt ka toimis. Lõpuks jõudis ta oma uudistamistega toitumisnõustamist õppima ja hiljem ka toitumisteraapiat. Mina saan öelda, et mul ei ole mitte ainult toitmisnõustaja, vaid lausa terapeud.

Küsisin Eliselt, et kuidas senine tagaside ja tulemused klientidega on olnud?

Elise vastus mulle meeldis. Tuleb välja, et tagasiside on olnud ainult positiivne. Tema abiga on inimesed langetanud kaalu, loonud teadlikumad ja tervislikumad harjumused. Nii mõnedki on seljatanud toitumise muutmisega kroonilised haigused või vähemalt vähendanud oma ravimikoguseid.  Kellel on langenud kollesterool, kellel vererõhk, isegi üks klient sai vähendada oma kilpnäärme alatalituse ravimikogust. Oluline on see, et inimene teeb ise selle nimel tööd, mitte ei jää lootma ainult tervisenõustajale.

Mind huvitas veel, et kui palju satub mehi talle kundedeks ja milline on nende tüüpiline seisund?

Vastused ei tulnud mulle, kui üsna tüüpilisele Eesti mehele, kuidagi üllatusena. Tuleb välja, et ainult 20% Elise klientidest on mehed, kes võtavad vaevaks enda tervis korda saada. Mehed ei kipu enda eest lihtsalt nii palju hoolt kandma, kui naised. Probleeme lükatakse edasi nii kaua, kui asi on juba pöördumatult hull. See on ka üks põhjuseid, miks mehed kipuvad vähem elama, kui naised.

Meeste puhul joonistuvad välja peamised murekohad: keskendutakse liialt tööle, raha teenimisele ja karjääriredelil tõusmisele, kogu selle juures unustatakse enda eest hoolt kanda, trenni teha, korralikult ja tervislikult toituda ning muidugu puhata! Minu arust on eriti hull lugu veel siis, kui töötad sedasi veel kellegi teise heaks. Sa panustad oma parimad aastad ja tervise kellegi teise heaolusse. On väga väike tõenäosus, et selle ohverduse eest ettevõtte omanik sulle pensioniks eluaegse spa tervisepaketi kuskil palmisaartel kingib.

\"\"
Väike tervislik vahepala.

Toitumise peamiseks mureks meeste puhul on just küllastunud rasvade ehk loomsete rasvade ja töödeldud lihatoodetega üle panemine. Nende liigne tarbimine võib põhjustada südame ja veresoonkonna haigusi ning teatud tüüpi vähki ( nt soolevähki). Südamehaigused on Eestis ja mujal arenenud maailmas nr 1 surmapõhjus.

Ma kirjutan Elise vastustele alla. Ka mina olen see tavaline Eesti mees, kes arstile läheb alles siis, kui enam omal jalal ei jaksa minna. Ja oli ka neid aastaid, kus põhifookus sai ainult tööle pandud. Eks ikka selleks, et perele parimat pakkuda. Samal ajal ise märkamata, et lapsed igatsevad tegelikult oma isa. Läbipõlenud, kroonilisi haiguseid täis, väsinud papsist pole paraku kellelgil kasu. Mehed, ma tean, et teil on raske oma harjumusi muuta ja kartulisousti juurest ära tulla. Alguses tundub ületamatult keeruline selle asemel hoopis juua nädalas paar korda tervendavat smuutit. Meie naistel, lastel ja sõpradel on palju parem, kui me oleme elurõõmsad, terved ja täis energiat ning elame kaua kvaliteetset elu. Tasub proovida uusi asju ja anda neile võimalus.   

Kallis naine, kes sa seda blogi loed, ole nii hea ja palun vaata oma mehele silma ja ütle talle siiralt, kui palju Sa teda armastad. Ütle oma mehele, kui tänulik Sa oled, et võid usaldada teda ja tema tugevust pere hoida ning kaitsta. Ütle talle, et kavatsed teda veel palju aastaid armastada. Teil seisab ees palju õnnelike aastaid ja et te saaksite seda kõike koos nautida, peate juba täna koos panustama oma tervise tugevdamisele ja uute heade harjumuste kujundamisse. Kui su mees arvab nüüd, et see on järjekordne tüüpiline naiste plära, siis ole hea, vea ta kõrvupidi ekraani juurde ning sunni teda see blogi läbi lugema. Ehk ta saab siis aru, et sellest teemast räägib temaga samasugune mees nagu ta isegi on.

Lõime Elisega käed, et temast saab minu ja üksiti meie pere toitumisnõustaja.  

\"\"
Kõlab kõll ja uue tervisliku peatüki Piltsbergide elust juhatab sisse preila Elis

Oma toitumist üksiku hundina peres muuta on väääga raske. Ma usun, et kes mingigi dieediga kokku puutunud, teab seda väga hästi. Pole just mõnus, kui sa nosid porgandit, aga su kaaslane kõrval litsub juustustritslit näost sisse. Õnneks hüppas Katu ka kampa ja tema teeb nüüd koos minuga oma personaalset väljakutset TERVE MAMPS = TERVE LAPS.

\"\"
OMG, mida ma kurja jälle tegin, et Elis mulle toitumisnõustamisel sellist käru keeras. Elise näost loeb välja salajase naiste kokkuleppe Katuga.

Sellest kuidas nägi välja minu esimene toitimisnõustamine juba peatselt ilmuvas blogis. Stay tuned!

Ole kursis Piltsbergide tegemistega, viska Facebookis like ja jälgi meid Instagrammis! Kui Sulle see lugu meeldis, siis jaga seda teistelegi. Sedasi inspireerime koos rohkemaid inimesi ja teeme maailma paremaks kohaks.