Piltsberg_logo

Ülevaade meie eelmise nädala tegemistest. Ehk #101kingitust 34-42.päeva ülevaade.

Uuuh! Kevad on käes! Kased pumpavad värskest mahlast oksad punni. Linnud laulavad nii kuidas torust tuleb ja ojakesed vulisevad täie rõõmuga. Täpselt need tunnusmärgid on ka Piltsbergidel välja löönud. Süda laulab, keha pumbatakse täis uut värsket energiat ja naabrinaised vulised ning mulisevad kaks korda kiirema tempoga. Ilusad ilmad kutsusid meid välja ja nõnda on omajagu eelmise nädala tegemistest õues mööda saadetud.

34.päev. Päris selline esimene kevadiselt soe päev, kus juba kippusid lühikese varrukaga hoovi peal toimetama. Sellise päeva auks otsisime välja meie pere ühe lemmar murumängu Mölky. Sellel kevadel sai Elanora ka juba asjale pihta, kuigi punkte pidi ikka issi kokku lööma.

\"\"
Täpsussnaiper Merrum tegutsemas.
\"\"
Papa Piltsbergi stiilinäited.

35.päev. Oli ilm hoopis teine. Üsna vihmane ja sombune ilm just õue ei kutsunud. Selle eest kutsusid meid õue Koosud. Nad olid pähe võtnud, et paras aeg on teha enda šokolaadivabriku ümbruses kevadine suurpuhastus. Kerisime käised ülesse ja põrutasime appi. Muideks, kui on äge seltskond koos, ei tundu enam sombune ilm mitte ühestki otsast masendav.

\"\"
Oleks need lapsed kodus ka nii usinad töötegijad, kui külas on.
\"\"
Härra Koosu pidi pidevalt tempot tõstma, et beibedele tööd ette teha.
\"\"
Muusikud olid ka omast käest võttta.

36.päev. 1.aprill ehk naljapäev! Merrum tuli koju ja rebis sellised kilde, et anna olla. Mul oli vähemalt 134 auku pükstes ja neli linnupesa peal. Seda asja ma niisama ei jätnud. Koondasin põnnid suurde tuppa ja tegime korralikult klouni ja ühe asjaliku puuksutamisvõimelemise. Isegi Nano naeris, kuigi ta asjast suurt midagi ei jaganud.

\"\"
Väike klouni värk.

37.päev. Päike oli taas meile kevade toonud. Sellel päeval tutvustasime lastele, kuidas käivad filmivõtted ja mis kujutab endast näitlejatöö.
Režissööri, produtsendi ja stsenaristi rolle pidi papa Piltsberg täitma. Mamma Piltsberg oli kaameramees. Nanobeebi hoolitses norskamist kujutavate heliefektide eest. Vastupanuliikumise beibed jagasid peaosatäitja rolle. Tegime lastega varakevadises metsas filmivõtteid nende tulevase sünnipäevakutse jaoks. Seega pean teid kurvastama, kinodesse see film kahjuks ei jõua.

\"\"
Pidin võtete jaoks õpetama näitleja välja kuidas puu otsa ronida. Kasutada võis ainult varbaküüsi.
\"\"
Näitlejate juhendamine järgmiseks stseeniks. Näitlejad pidid selle teekonna loomulikult käte peal läbima.
\"\"
1,2,3 kaader! Võte!
\"\"
Valgustusmees oli mingi kohalik tüüp, kes vahepeal ikka täiega pange pani.

38.päev. Matkapäev nr 1. Eelmisel nädalal tegime suisa kaks matka. Need olid nii lahedad, et kohe kindlasti hakkab neid erineval kujul ja moel veelgi tulema. Loodus on väga inspireeriv ja kui lapsi natuke kaasa aidata, hakkavad juhtuma igasugused õpetlikud ja maagilised lood. Minu südamest soovitus on, et minge kindlasti metsa! Eestlased on juba kord metsarahvas.

\"\"
Otsime Harku metsa kurikuulsa ainukese koopaorava pesa. Ilmselt see puu otsas ei ole, aga igaks juhuks tuleb alati kontrollida.

39.päev. Laavamäng õues. Lapsed kippusid kangesti Seininimeste poole hoovipeale hullama. Mõeldud tehtud. Seininimeste pool ehitasime kättejuhtuvatest vahenditest seiklusraja ehk tegime tubase laavamängu õueversiooni. Seda rada tuunisime iga ringiga suuremate põnnide jaoks raskemaks, et ikka põnev oleks. Õhtune vabatahtlik magamaminek andis tunnistust, et rada täitis oma ülima eesmärgi, sest lapsed võtsid sellest ikka maksimumi.

40.päev. Vana hea klassika – peitusemäng. See mäng läks ikka meil üsna lappama. Plaan oli teha selline tunnike enne magamaminekut peitust, aga läks kõva pool tundi ülegi. Tegelikult oleks veelgi kauem see mäng kestnud, kui kratimamma poleks meid korrale kutsunud ja tähelepanu kellale osutanud. Merrum ja Elanora peitsid ennast ning meie Nanoga otsisime. Elanora ei saanud kuni lõpuni asjale pihta, et peab olema tasa ja ei tohi ennast reeta. Iga kord, kui ütlesin, et TULEEEEN, karjus Noona vastu MA OLEN SIIN!!! Loomulikult reetis ta pidevalt ka Merrumi asukohta. Poole mängu pealt tegime sellise reegli, et plikad peavad end eraldi tubadesse peitma ja vot siis läks asi alles põnevaks. Merrum sai ennast ulmelistesse kohtadesse peita ega pidanud temagi lõpuni vastu ja väike kihistamine reetis ta mitmeid kordi. Muideks mängu lõpu tegime nõnda, et iga kord kui ma ta ülesse leidsin, pidi ta ära võtma ühe riietuseseme ja panema selga pidžaama riietusest midagi. Viimane etapp oli hambapesu ja sealt voodisse, Une Mati eest teki alla peitmine.

\"\"
Nanobeebi leidis kohe õe ülesse. Ütleme nii, et pidid ikka päris kurt olema selleks, et mitte leida. Elonora kihistas hirmsat moodi.
\"\"
Ma kahtlustan, et siin oli emme käsi või suisa käed mängus. Geniaalne peidukas. Kui merrum poleks ennast naeruga reetnud, oleks ma otsima jäänudki.

41.päev. Avastasime ennast taas metsas. Seekord oli meil kambas uued lapsed ja nende vanemad, kes ka tahtsid meiega koos matkata, aga kolmapäeval ei saanud. Matka lõpetasime mõnusa piknikuga. Tegime lõket ja küpsetasime tokisaiasid. Õhtul jalutsime metsast välja maagiliste laternate valguses.

\"\"
Need maagilised laternad tegid matka kohe eriti hubaseks.

42.päev. Kevadised heakorratööd koduaias. Me elame küll kortermajas, kuid meil on maja ümber oma kinnine aiake. Kevadel ja suvel saame enda kinnises hoovis hängida. Seda hoiame kogu pundiga jõudumööda korras. Eelmine õhtu olime vennaga puid kärpinud. Nüüd tegin need parajateks saunapuudeks. Otseloomulikult kaasasime ka lapsed heakorratöödesse. Siit saavad nad vajalikud oskused ja teadmised, et kui tahad suvel ilusas aias chillida, tuleb selleks ka panustada.

\"\"
Korralik töömees omab asjalikku turvavarustust. Isegi kiiver on peas.
\"\"
Nii paps, kui sügavale saa nüüd tahtsidki. Ma näen augu põhjast juba Uus Meremaalaste jalataldasid.