Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data01/virt119635/domeenid/www.piltsberg.com/htdocs/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/dynamic-tags/tags/post-featured-image.php on line 36

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data01/virt119635/domeenid/www.piltsberg.com/htdocs/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/dynamic-tags/tags/post-featured-image.php on line 36

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data01/virt119635/domeenid/www.piltsberg.com/htdocs/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/dynamic-tags/tags/post-featured-image.php on line 36

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data01/virt119635/domeenid/www.piltsberg.com/htdocs/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/dynamic-tags/tags/post-featured-image.php on line 36
#101kingitust. Viimane nädal purgis! Me tegime ära! - Piltsberg
Piltsberg_logo

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data01/virt119635/domeenid/www.piltsberg.com/htdocs/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/dynamic-tags/tags/post-featured-image.php on line 36

#101kingitust. Viimane nädal purgis! Me tegime ära!

Väljakutse nagu ikka oli väljakutse. Meil oli kergemaid päevi ja oli väga keerulisi päevi, kus murdumishetked lähedal. Kuid tegime selle möllu läbi. Mida me sellest õppisime või kuidas see meie elu muutis, näeme ja kogeme tulevikus rohkem, kui täna. Võib olla näen väljakutse külvatud seemnete vilju selles, kuidas minu tütred enda lapsi kasvatavad. Kuid juba täna võib öelda, et teatud käitumismustrid on muutunud. Tänu sellele, et me tegime iga päev erineva tegevuse on laste loovus ja fantaasia palju avatumaks muutunud. Naljalt ei tulda ütlema, et mul on iiiiggaaaav!

Vaadates nende omavahelisi mänge näed, kui palju nad võtsid täiesti märkamatult kaasa. Näiteks eile hakkas Merimee Madeliinele maski meisterdama. Me tegime ise maske pea kolm nädalat tagasi. Kuid sellegi poolest oli tal meeles, kuidas ma pliiatsiga mõõtsin silmade ja suu kaugust modelli näost, et need õigele kohale maskile joonistada. Ta ei vajanud selleks mingit lisa juhendamist. Iseseisvust ja uute asjade proovimise julgust on neil ka kamaluga juurde tulnud. Nad oskavad nüüd mitut mängu omavahel kokku sobitada. Tehes näiteks kohviku mängus kontserti, mis lõpeb kunstinurgaga. Või muutub liivakast nüüd lisaks uhkele kuningriigile basseniks, kus eksootilised kalad ujuvad ja kohale on kutsutud Lotte pannkooke küpsetama.

Mulle lõi see väljakutse uue sissekujunenud harjumuse, kus täiesti automaatselt pühendan ennast jäägitult päevas vähemalt tunniks kaheks lastele. See on muutnud meid lähedamaks ja koostööd on palju lihtsam teha. Lisaks andis väljakutse mõnusalt sooja tunde, kui inimesed mulle kirjutasid, et teete nii ägedat asja ja et me proovisime seda ja teist ise ka järele. Mul on siiralt hea meel, et sain inspireerida ning kinkida läbi enda pere ka teistele peredele headust ja soojust!

Nüüd aga meie lõpuspurdi nädal.

#92.Tegime Elanorale ise öölambid.

Muidugi tuli appi meile vana hea GALT. Me oleme ikka täiesti vaimustunud sellest kaubamärgist. Alati suudavad millegi kasuliku ja arendavaga üllatada. Need lambid olid Elanorale sünnipäevaks kingitud. Nüüd pea kuu aega hiljem oli paras õhtu, kus nendega möllamine käsile võtta. Merrumi ja Elanoraga värvisime kõigepealt pildid lampide pealt ära. Peab mainima, et tulemus ei jäänud ligilähedanegi sellele, mis karbil kujutatud. Kuid see eest on ikkagi oma käega tehtud. Värvimine võttis mõnusa meditatiivse tunnikese. Sellega tasub arvestada. Need värvid tahavad vähemalt ööpäeva kuivada. Meie tüübid kannatasid hommikuni. Siis panime lambid kokku. Õhtul läksid need juba aktiivsesse kasutusse.

\"\"
Kes meisterdas lampe, kes viis läbi nina kaevandamise töötuba.

#93.Special õhtune shoppamine Elanoraga.

Vihma sadas. Madeliinel olid veel viimased haigusnähud ja Merrum oli vanaema juures asumisel. Elanoraga asju arutades tahtsime mõlemad natuke tuulutust saada. Mänguväljakule paraku sellise vihmaga minna ei saanud. Kuna mul oli uut spordisärki vaja ja parasjagu see õhtu oli legendaarne \”Ladu\” lahti, mõtlesime sinna minna. Ladu ostab ja vahendab täiesti tutikaid riideid, mis enamjaolt tunduvad olevat USA päritolu. Muidu läheks need arvatavasti hävitamisele seal, sest pole enam selle hooaja tipp moeröögatused. Hinnad on ülimalt mõistlikud ja valiku üle ka kurta ei saa. Laos seletasin Elanorale selle poe eripära ja kuidas need riided on päästetud uue võimaluse jaoks. Me ei leidnud midagi sobivat ja ei ostnud midagi, kuid Elanora sai täiesti uue kogemuse. Ta käis esimest korda riietusruumis, mis talle tundus täiesti ulmeliselt äge olevat. Proovisime ja sobitasime ise ka erinevaid riideid ja seletasin talle erinevatest mõõtudest, mida peab vaatama. Pärast käisime kõrval olevast kommipoe laopoest ka läbi. Loomulikult tõmbas see pood Elanora süljenäärmed täispauguga tööle, kuid ta suutis ennast tagasi hoida. Selle asemel ostsime sealt hoopis kolm ägeda kujundusega jääteed.

\"\"
Ai, küll me saame selle uduse pildikvaliteedi eest Kratimamma käest vastu pead, aga paraku mu vanakooli telefon paremat välja ei vea. Oluline on hoopis emotsioon eks?

#94.Spordipäev.

Soetasime hiljuti THULE jooksukäru. Selle saime kasutatud peast, kuid välimusest oli näha, et maksimum korra kaks oldi seda varem kasutatud. Meie käes hakkab see käru igatahes korralikult vatti nägema. Panin Elanora kärusse. JBL- kõlari vaikselt käru kotti mütsuma mõnusa trenni musaga. Merimee kimas rattaga kõrval. Läksime Harku metsa radasid vallutama. Merrum oli ikka täiesti pöördes sellest aktsioonist. Ta tänas mind iga kümne minuti tagant ja ütles, et ma olen maailma parim issi. Ei oleks oodanud, et laste kaasamine sörkjooksule neile sedasi mõjub. Tervisliku sõidu lõpuks peatusime ühe reklaami juures, kus oli toitumispüramiid. Seega sai lisaks liikumise tähtsuse seletamisel välja tuua ka tervisliku toitumise ja nende omavahelist seost lastele seletada.

https://www.youtube.com/watch?v=WFt91ZZur_8
Õpetlik video, millest sai isegi kaisupõrsas osa.

#95.Legendaarne Paavli.

Merrum ja Katu olid shoppamisest täitsa ilma jäänud. Lisaks oli õhus ikkagi probleem – minu spordisärk, mida ma polnud leidnud. Teiseks on Merimee viimasel ajal tõsiselt kasvamisega tegelenud, et talle on kogu garderoob väikseks jäänud. Meil oli linna nii kui nii asja, seega tundus just sobiv päev olevat külastada legendaarset Paavli kaltsukat. Lastele ostame üliharva üleriideid tutikast peast. Üldiselt oleme neid saanud sõpradelt tuttavatelt või siis teise ringi poodidest. Kuna meil on kolm plikat ühe jutiga, siis suure tõenäosusega meie käest edasi nad ringlusesse ei jõua, sest trööbatakse ikka korralikult läbi. Paavlis oli väga hea jällegi plikadele seletada, miks tasub asjadele uus elu anda, kui sa neid ei vaja. Peale seda külastust oli Merrum nõus koos Elanoraga uuesti mänguasjade riiulit üle vaatama, et niisama tolmavad mänguasjad saaksid kellegi juures uue elu. Sedasi vähendame me masstarbimist ja säästame planeeti.

\"\"
Kes ütles, et kaltsukates printsesse ei kohta? Kohtab küll ja kohe eriliselt terava stiilitajuga printsesse.

#96.Väga oluline sündmus – Härra Samueli lasteaia lõpetamine.

Perekond Seininimeste kõige vanem laps lõpetas lasteaia. See sündmus seisab meil alles ees. Kuid me oleme nii lähedaseks saanud, et tunne oli sees küll nagu enda poeg lõpetaks ühe etapi elust ja on sammukese suureks sirgumisele lähemal. Trillisime ja trallisime täpselt nii nagu ühele lõpupeole on kohane. Tüdrukutele tegin ka selgeks, mis vahe on sünnipäeval ja lasteaia või kooli lõpetamisel. Miks peab täna Samuelile õnne ja edu soovima, kuigi tal pole sünnarit. Merimee sai poindile pihta. Elanora tahtis selle jutu peale teada, miks kärbsed lendavad. Küll tuleb veel mõni lõpetamine, kus uuesti neid asju Elanoraga arutame.

\"\"
Herr Samuel, alles sa jaurasid meil tagahoovis trussarite väel. Nüüd oled juba suur mees ja asud tähtsale kooliteele. Küll elu ikka lendab nobedalt!

#97.Lastekaitsepäev.

Seda päeva ostustasime tähistada vanalinnas. Seal toimusid vanalinna päevad,millel ma kunagi käinud polnud. Asja teeb huvitavaks fakt, et ma elasin nii kena kaks aastat vanalinnas. Igatahes oli seal lastekaitsepäeva puhul Shnelli tiigi ääres igast vahvaid aktsioone. Haarasime kaasa Elanora peigmehe Marteni koos Elanora Ämmaga. Jah, lugesite õigesti. Ajad on edasi läinud ja need meeldimised ja värgid on tunduvalt varasemasse ikka jõudnud, kui näiteks minu ajal. Kuigi peab tunnistama, et ka minul oli lasteaias ajal oma silmarõõm täitsa olemas. Naljatamisi kutsume Marteni vanemaid Ämmaks ja Äiapapaks. Nad on ülilahedad inimesed! Just selline musternäide, keda unistada oma tütardele perfektseteks ämmadeks äiadeks. Linnas korjasime kampa veel Koosude perekonna, kellega koos ringi chillisime ja ühe mõnusa pere lõuna tegime. Hiljem saime osaliseks väga vahvale klouni showle Shnelli tiigi äärsel laval. Väga vahva päev oli!

\"\"
Nende tüüpidega võib teinekord isegi kaugemale möllama minna.

#98. Saunamutid.

Pühapäev on meil saunapäev. Korteri ostmisel oli mul kriteeriumiks, et saun peab sees olema. Maapoisina tean, kui oluline tervise turgutamisel ja hoidmisel saun meie laiuskraadil on. Parim ennetus ja karastusvahend, mille meie esivanem välja on mõelnud. Alati, kui plikadel hakkab nina tatiseks minema või tuleb mingi köha taoline jama, kütame sauna soojaks ja eeterlike õlidega varustatud saunaleilis leevendame neid vaegusi. Lapsed teavad meil juba maast madalast, et higistamine viib kehast välja mürke ja kuumus tapab kahjulike batsille.

\"\"
Piigadele mõjus uudis saunast lahkumise kohta üsna ootamatult. Selle eest issi läks korralikule leilituurile koos Taaduga.

#99. Matkasellid.

Me polnud sada aastat maal käinud. Ilm oli super ilus selleks, et seda linnas olemisega raisata. Pakkisime pätakad autosse ja kimasime maale. Maal panime telgi ülesse ja tegime lastega ainult lõkke peal süüa. Korjasin koos põnnidega otse loodusest erinevaid söödavaid taimi. Õpetasin neile mida ja millal võib süüa. Mis taimed on mürgised ja mida ei tasu süüa siis, kui taim on juba suuremaks sirgunud. Imuunsüsteem sai neil superboosti, kui suud kuusevõrsetest matsusid ja lõkkepeal keedetud vaarikavarreteed peale lonksati.

\"\"
Meie mõnus mustlaslaager ja need võrratud tokisaiad.

#100. Paadisõit.

Järgmisel hommikul ärgates oli ilusast ilmast saanud mega soe suvepäev. Päeval karastasin jõmme jahedas jõevees. Õhtul aga lohistasin paadi vette. Jõgi on meil õnneks seal valdavalt sellisel aastaajal mulle põlveni. Plikadega tegime sellise mängu, et oleme vinged maadeavastajad, kes sõidavad uusi avastusi tegema. Merrum pakkis kaasa söögimoona ja ma võtsin isegi õnge kaasa. Katu sai samal ajal koos Madeliinega päikesevanni võtta, kuni meie seiklesime.

\"\"
Nii mõnus on siin paadis, kallis emme!

#101. Lasteaia piknik.

Oma väljakutse viimase päeva lõpetasime korraliku peoga. Merimee rühma vanemad on ägedad tegelased, kellega koos oleme teinud nii mõnegi häppeningi. Seekord otsustasime ühiselt teha lasteaia hooaja lõpetamise puhul ühe vahva pikniku. Sel ajal, kui naised said piknikutekkide peal juttu puhuda ja muljetada, möllasid papsid lastega lähedal oleval mänguväljakul. Lastel oli lõbus ja vanematel äge!

\"\"
Elagu gravitatsiooni eirav kapsasupp, mida Herr Piltsberg eelmine päev isuga sõi.