Piltsberg_logo

Katsetasime matkanõusid ja räägime mis moodi sina need endale saaksid võita ning rõõmust lakke hüpata.

Kindlasti olete oma elus jäänud jälgima, et kuidas tuppa pääsenud kärbes üritab väevõimuga aknast välja pääseda. Kui ta on juba kolmekümne viiendat korda piki akent kimanud, on teile pähe tekkinud kaks mõtet. Esiteks mõtlete, et on ikka loll loom, kolmekümne viies kord piki akent kimamist peaks juba asjad paika loksutama, et siit nõnda välja ei pääse. Teiseks mõtlete, et kas mul tõesti eluga midagi targemat pole peale hakata, kui passida päev otsa kärbse nurjunud maailma vallutust. 

Sellised mõtteid võisid keerelda möödunud laupäeval Piltsbergide laste peades. Pudinad olid ennast juba varajastel hommikutundidel diivanile teleka ette parkinud, et omavoliliselt multikaid vaadata. Nad teavad väga kenasti, et see on puhkepäevadel lubatud, kuna selle arvelt saame meie Katuga kauem põõnata. Põõnasimegi kohe mõnuga. Lõpuks, kui ma ärkasin, oli suur kevadine päike kogu oma ilus läbi akna meie korterit soojendama pugenud. Seda avastanud, kargasin voodist püsti kui püssikuul ja lastel lõppes multikate vahtimine. Mitte sellepärast, et multikad otsa oleks saanud. Vaid nende tähelepanu köitis hoopis nende isa käitumine, kes trussikute väel nagu kärbes ikka ja jälle piki akent kolksas. 

Pole midagi teha, aga kevad keerab mu täiesti sassi. Ma ei proovigi siin kellegi ees vabandama hakata, kuigi nagu laste ees võiks, sest nad olid ikka üsna hämmingus. Kevadine päike tõmbas mind nagu kärbest õue. Kui oleks aken lahti olnud, oleks naabrid hommikukohvi endal kurku tõmmanud nähes poolsegast naabrimeest trusparite väel lumehangede vahel esimesi rohulapikesi nuuskimas. 


Pilgust on näha, et kevadhullus oma tööd hakanud tegema.

Katu teab mind selles mõttes üsna hästi, et kevadel saab minust omamoodi loodus Nipernaadi. Kui Nipernaadi tuli igal kevadel hirmus seiklusjanu sisse ja kange soov naisterahvastele mesijuttu ajada, siis minul on asjad vähe teistmoodi. Seiklusjanu tuleb sisse küll, aga naistega lobisemise asemel lähen mina hoopis kevadmärke otsima. Kraavide ja ojade vulin, esimesed kevadlilled, lindude siutsud, putukad jne. Need leiud looduses viivad mind tagasi ürgsesse lapsepõlve ja pakuvad sellist rõõmu nagu oleks see mu elu esimene kevad.

Sellise kevadpäikese puhul oli ainult üks võimalik lahendus – me pidime kogu pundiga esimesel võimalusel metsa saama! Katu tegi ettepaneku teha selle aasta esimene ametlik metsapiknik. Enne kui me koroona haigusesse jäime, olime saanud MAPEDi pikniku nõud katsetamiseks. Ma muideks ei teadnudki, et MAPED pikniku nõusid teeb. Meil on kodus enamus joonistamise ja värvimise vahendeid MAPED-i omad. Eriti soovitan lastele värvimise põlled soetada. Oi, need on lugematutel kordadel nende riideid päästnud. 


Vot sellist komplekti hakkasime me terve perega katsetama.

Katu suudab alati selle pikniku elu meil nii nunnuks oma korvikeste ja tekikestega teha. Kui me plikadega metsa satume, prantsatame robustselt kuskile samblahunnikusse maha ja kukume võikusid pugima. Ei mingit ilumeelt.

Nii, aga tagasi pikniku juurde. Katu vorpis meile valmis igasuguseid Orgutamisega (siit saate muideks meie tiimiga soodsalt liituda) sobivaid näkse ja võikusid. Ma võtsin autoga suuna endale teadaolevalt kodule kõige lähema männituka poole, kus pidi olema juba lumi sulanud. Kohale jõudes ma ei eksinudki. Lumi oli osaliselt läinud. Kevadiselt soe päike paitas meid ja tõstis tuju ennenägematutesse kõrgustesse. Täielik kevade tunne oli peal mis sest, et kalender veel veebruari eelviimast päeva näitas. Katu hakkas piknikutekki sättima ja toidukraami lagedale tooma. Meie põnnidega tuuseldasime pead laiali kevadise metsa all ringi nagu oleks meid herilaseparv taga ajanud. Mul on nii hea meel, et olen ka plikasid nakatanud oma kevadise looduse hullusega.


Kui Orgu oleks meiega metsas olnud, oleks ta seda toiduvalikut kiitnud.

Katul õnnestus meid ikka lõpuks piknikuteki peale meelitada. Ega see nii ülemäära keeruline polnudki, sest värske õhk teeb kõhud üsna kenasti tühjaks.  Katu heliseval häälel üle metsa kõlanud hüüe “Tulge sööma!!” mõjus meile kui 100 meetri jooksu stardipauk. 


Minu lemmar matkahommikusöök on puuviljad koos pähklite ja rosinatega.

Peale esimese nälja kustutamist uudistasime uusi piknikukarpe ja joogipudeleid.  Karpide kinnitused on täiega geniaalsed. Me oleme igasuguseid karpe katsetanud ja ikka on kaaned matkates pealt lennanud. Pärast noki koti põhjast võilevapuru. Need on keeratava lukustiga ja naljalt lahti ei tule.


Sedasi sipsti keerad kaane lahti või lukku. Mugav ja kindlalt hoiab kinni.

Siis oli meil katsetamiseks termos ja joogipudelid. Joogipudelite juures meeldis mulle jällegi see, et need pidasid 100% vedeliku. Katu jaoks pidasid isegi liiga hästi. Ta ei saanud alguses pihta, kuidas sealt vett kätte saab. Isegi plikad said, aga ta jäi algus nats jänni. Pärast tuli välja, et see oli täiskasvanutele mõeldud versioon. Aga noh Katu on meil minu arust roppu moodi nooruslik ja pole ime, et ta kohe pihta siis ei saanud. 


Meil plikadel on ikka kombeks pudel taeva poole keerata kui juuakse. Tavaliselt on need pudelid imemisüsteemiga, millel kõrs on sees. Paraku jääb kõrre teine ots kuivale kui pudeli taeva poole keerad. Sellest loogikast paraku plikad väiksena aru ei saanud. Selle pudeliga pead ka imema, aga kõrt ei ole ja saab jooki kenasti kätte.

Nagu väikesed oravad hakseldasime pikniku roogasid.

Termos oli nagu termos ikka. See disain teeb ta väga šeffiks. Pigem võtaks ma sellise termose tööle sõites rongi eputamiseks kaasa, kui metsa. Kuid ilmselt jääb see meil ikka metsatermoseks, sest Merimee omastas selle endale.


Disain on väga kenasti sellel termosel välja kukkunud.

Muideks need joogipudelite korgid on väga head joogitopsid mille seest teed juua. Ehk meil polnud eraldi vaja topse kaasa vedada. Kokkuvõtteks võin öelda, et meile kui matkasemudele sobivad need karbid super kenasti, ostame neid juurdegi. Joogitopsidest katsetame tulevikus laste versiooni. Minule isiklikult need topsiga täiskasvanute versiooni joogipudelid meeldivad väga. Just selle vee pidavuse pärast. Oi, ma olen ikka kirunud, kui suvistel rännakutel on joogipudelid autos söögikraami vahele tühjaks lekkinud. 


Merrum fännas seda termost. Ta valab kuuma teed praegu joogipudeli korgi sisse. Ideaalne joogitops.

Minu kätte usaldati ka korraks fotokas. No ja vaadake ometi, kui kena kevadlinnukese ma kaadrisse püüdsin.

Teil on võimalik endale ka võita selline komplekt. Peate lihtsalt kirjutama facebooki kommentaaritesse semu nime, kelle perega piknikule lähete ja pange LIKE Mapedi facebooki lehele. Kõigi kommenteerijate vahel loosime välja reedel 05.03 komplekti. kus sees 2 piknikukarpi, termos ja joogipudel.


Onju ju äge auhind?!

Kuni reedeni ootate põnevusega pöidlad pihus, et loosiõnn teile naerataks. Reedel kui olete saanud teate võidust, hüppate rõõmust lakke!!! Seda teete te isegi siis, kui teie ei osutunud võitjaks, sest ikkagi on jube lahe ju kui kellegile õnn naeratab 🙂 Ja otseloomulikult on lubatud need nõud endale otse Skisse e-poest osta. Kasutage kindlasti sooduskoodi PILTSBERG20 . Kõik tavahinnaga tooted on -20% selle koodiga odavamad. Kood kehtib 2.03.-16.03. Ma soovitaksin varuda igasuguseid kunsti ja meisterdamise asju ka, sest koroona möllab ja lastega kodus karantiinis olles on sellised asjad kulla väärtusega.


Kuulge sõbrad, olge siis ikka chillid, minge metsa ja püsige Piltsbergide lainel.

Ole kursis Piltsbergide tegemistega, viska Facebookis like ja jälgi meid Instagrammis ja YouTubes! Kui Sulle see lugu meeldis, siis jaga seda teistelegi. Sedasi inspireerime koos rohkemaid inimesi ja teeme maailma paremaks kohaks.