Piltsberg_logo

Lottemaa kasutusjuhend!

 

Piltsbergidel täitus kolmas Lottemaa külastuskord. Me võime nüüd ennast ametlikult kuulutada Lottemaa veteran külastajateks. Olgugi, et tean tüüpe, kes oma külastuste arvult meid kümnekordselt ületavad, annab kolm korda juba üsna tugeva kogemuste pagasi. 


Laste nägu, kui nad kuulevad, et eest ootab reis Lottemaale!

Oleks patt neid kogemusi ainult endale hoida. Mingitel seletamatutel põhjustel ei ole täna Lottemaal kasutusjuhendit piletitega kaasas. See peaks olema suisa kohustuslik, eriti esmakülastajale.

 Pole probleemi ma võtan selle ülla kohustuse enda kanda ja panen kirja ühe universaalse kasutusjuhendi.

1.Kui vanalt on laps Lottemaa küps? 

See küsimus ketras meil Katuga endal ka peas. Eriti, kui meie kõikse vanema tütre üks esimestest sõnadest oli Lotte. Eelmisel aasta suvel, kui esimest korda Lottemaale sattusime, oli Madeliine 1,5 aastane. No ta oli ikka täiega sillas! Kõik pehmed tegelased käis läbi ja elevus oli tal nii suur, et lõunauni unustati kus see ja teine. Aasta hiljem 2,5selt võime küll öelda, et selles vanuses tasub ilma midagi põdemata Lottemaale trallima tulla. Oleks me seda varem teadnud, oleksime viis aastat varem esmakülastuse ära teinud. 


Kui eelmisel aastal võtsime käru Madeliine pärast kaasa, siis sellel aastal võtsime puhalt sellepärast, et me ei viitsinud laste asju käes tassida 😛

2.Kuidas ennast Lottemaaks ette valmistada? 

Istuge teleka ette ja vahtige kõik Lotte multikad kolm korda järjest läbi!!! Sööge üheksa toidukorda järjest pannkooke ja oletegi Lottemaaks valmis! Olgu, see oli nali! Lastele on see jah tavaline argipäev, aga täiskasvanul plahvataks peale sellist sessiooni paljalt Lotte nime mainimisest pea.

Ettevalmistuseks võiks siiski vanem ennast natukene kurssi viia Lotte tegelastega, et ise koos lapsega paremini muinasjuttu rolli sisse elada.Selleks on Lottemaa kodukal isegi eraldi leht olemas. Saab kõvasti parema kogemuse, kui tühja koha pealt tulles. Võileivakotte ja kanistritega vett ei pea ka kaasa varuma. Süüa ja juua saab koha peal ka täitsa mõistliku hinnaga. Meil läks viimane kord 20 euri koha peal. Tavaliselt kuskil suvalises söögikohas põnnidega einestades alla 35 euri välja küll ei mängi.


Päris jahutav, eksole?

Tõeliselt peab ette valmistama hoopis autosõiduks! Selleks tuleb juhendisse eraldi punkt.

3.Kuidas elada üle Lottemaa autosõit? 

See punkt puudutab nüüd kõiki neid, kes peavad Lottemaale jõudmiseks vähemalt üle pooletunnise teekonna ette võtma. Meie viimane autosõit oli totaalne põrgu! Esimene pool tundi oli juba nii intensiivne, et mõtlesin auto esimesse bussikasse keerata ja põnnid lihtsalt bussiga Pärnusse saata. 


Eelmisel aastal olid meil kaasas need Lotte veemaagia raamatud. Meie mõistus vist veel magas, kui seekord asju pakkisime….see oleks nii mõnegi närvirakukese päästnud…

Vanematele põnnidel aitab rahuneda üks laulumäng. Me teeme nii, et iga üks saab korda mööda youtubest ühe laulu valida, mille koos ära kuulame. Kahjuks see mäng kohe üldse ei huvitanud 2,5a Madeliinet. Tema tegi oma HARDCORE METALL kontsertit meenutavat live etteastet tagumisel pingil. Mind aitas isiklikult see, et olen praktiseerinud mediteerimist viimased 7-8 aastat. Niiet eelis on neile, kes oskavad zeniks jääda 🙂

3.Usalda lapsi ja Lottemaa keskkonda.

No nii, sa oled Lottemaale kohale jõudnud. Kogu see käratsev kamp, kes sul autos piiratul alal igas asendis närve surkis, saab kohe plehku panna maailmatuma suurel alal. Võid selle paberkotti rahulikult käest ära panna, kuhu sa kümneid kordi närvide rahustamiseks hingasid. 

Esmakülastajatest vanemad võivad nats põlve väristada ja karta, et laps kaob sellel hoomamatul alal lõplikult ära. Ei kao ta kuhugi. Väravas on kleepsud, kuhu paned enda tel nr ja lapse nime ning lased ta vabaks.

Alati on mingi tegelane, kes ta lapse eest hoolitseb ja õigesse kohta juhatab. Teete lapsega esimese tiiru koos ära. Koolieelikutega saab vabalt kokku leppida mingi kohtumispunkti. Üldiselt on küla keskplats purskaevu alune hää koht, kus lastega trehvata. 


See on nii äge, kui palju aega need tegeleased su lapsele pühendavad. Lust on vaadata!

4.Kuidas täiskasvanu peab Lottemaal käituma?

Täiskasvanu roll on nüüd rollid lapsega ümber vahetada. Lasta temal seda mängu juhtida ning ärata endas see uninuv mänguhimuline pisike maailmaavastaja. Hoopis teine elamus on, kui lähed kohe Lottemaa tegelaste rolliga kaasa. Trallid ja tantsid, ajad juttu ja mängid. Käid koos lapsega läbi erinevad atraktsioonid. Siinkohal lood sa kustumatuid mälestusi nii endale kui lapsele. Kuskil mängutoas võib tunduda veits kummaline, kui issi hakkab ennast läbi mängutorude pressima või kargab batuudil sellise hooga, et lähedal olevad pudinad laelampe saavad peadega katsuda.  Ära põe, siin ei vaata sind keegi kuidagi viltu, hoopis vastupidi. Sind saadetakse tunnustavate pilkudega ja antakse hoogu juurde. 

5.Pannkoogid!!! 

Kui sa pole Lottemaal pannkooke söönud, pole sa Lottemaal käinud! Piltsbergide igivana elutarkus. Pannkoogid on Lottemaa temaatikaga sama tihedalt seotud kui jõulud jõuluvanaga. Ilma üheta ei oleks teist. Ma ei ole kunagi olnud pannuka sõber, aga Lottemaal saab minust tõeline pannukahävitaja. Ma ei tea, kas nad on oma töötajad kuskilt otse pannkoogi akadeemiast palganud või mis imenippe nad seal kasutavad, aga pannukad on küll ütlemata head. 


Pannkookidest pilti pole, aga jäts on sama tähtis!

6.Kindlasti käi laadimas!

Staadioni juures on üks eriti mõnus võrkiikedega laadimisala, kus päriselt saab ka igat sorti telefone laadida. Sinna saavad lapsed vahepeal oma emmed issid lebotama viia. Kergelt välja puhanud issi või emme on tunduvalt vähem jonnakas. Ära siis unusta, et juba väravas vahetasid lapsega rollid ja sulle ongi üks kerge lõunatukastus mitte ainult lubatud, vaid kohustus.


Jap, see habemik pärineb eelmisest aastast!

7.Lõpukontsert!

Lottemaa külastusel varu kindlasti aega. Sa maksad kogu show eest ja tee see kogu show täisraha eest kaasa. Ole seal kohal nii enda, kui lapse jaoks. Kõik töömeilid ja kõned las jäävad mingiks muuks päevaks. Sõprade ja sõbrannadega saad telos chättida mõnel muul ajal ka. 

Meie perele pakub alati kõikse vingema elamuse lõpukontsert. Olenamata sellest, et nii lastel kui endal jalad juba tudisevad ülienergilisest päevast, tõmbab rongijaamas lõpukontert ikka tantsusammu sisse ja ka kõige kangematel puusa mõnusalt nõksuma. 

8.Naudi tagasisõitu!!! 

Eduka Lottemaa külastuse kindel märk on ühtlane laste norin tagumiselt pingilt. Me Katuga naudime seda niivõrd, et pool tundi peale sõitu ei pane isegi raadiot käima. Tasub salvestada telefoni mõned videod märatsevast tagumise pingi pandest sinna sõidul. See annab kõva kontrasti ja nauding kasvab mitme kordselt. 

9.Tagasiside.

Ma ise korraldan laste metsasünnareid ja olen alati tuhandest liigutatud tagasiside eest! Positiivne tagaside ja ehtsad laste emotsioonid annavad jõhkralt uut jõudu juurde. Konstruktiivne tagaside lihvib jälle teenuseid ja annab mulle suuniseid, mida saab paremini teha. Sama kehtib ka Lottemaa puhul. Sul on võimalik ise luua endale järgmiseks korraks ägedam elamus. Niiet andke Lottemaale julgelt tagasisidet, tunnustage, mis meeldis ja öelge, mida saaks veel veel paremini teha!

10.Talleta see mälestus.

Lottemaa külastus ei lõpe sellega, kui oled lapsed autosse pistnud, et alustada tagasiteed. Meenuta koos lastega seda kogemust. Uuri neilt, mis neile kõikse rohkem meeldis. Uuri neilt, mis tegelasega nad kõikse rohkem mängisid või mida jutustasid. Joonistage koos pilte külastusest ja mängige ise mänge. Uskuge mind, teil on võimalik ühe külastusraha eest neid emotsioone terve lapsepõlve jooksul elus hoida ja kauemgi veel.


Kas sa oled üldse Lottemaal käinud, kui sa Lottega pilti pole teinud?

 

✫ Ole kursis Piltsbergide tegemistega, viska Facebookis like ja jälgi meid Instagrammis! Kui Sulle see lugu meeldis, siis jaga seda teistelegi. Sedasi inspireerime koos rohkemaid inimesi ja teeme maailma paremaks kohaks ✫