Piltsberg_logo

Maailma parim sünnipäevakingi idee ämmale.

Mul täna ämmal sünnipäev. Ma tean, et nii mõnelgi teist tekkis huvi kui vanaks mul ämmakene sai. Vat ei ütle. See on riikliku tähtusega saladus mida tuleb iga hinna eest varjata. Te võite mind piinata kõige retsimate asjadega. Näiteks sunnite mind teleka ees sööma rõstitud kõrvitsa püree suppi ja neli tundi järjest vaatama mingit kahtlase väärtusega “Armastuse saare tüüpi serjaali” kus modellivälimuse ja kana IQ-ga verinoored üksteisele kaamera ees igavesti kestvat armastust lubades südamevalu tekitavad. Mõlemad asjad ajavad mind ohjeldamatult iiveldama ja ma olen nõus suuri summasid maksma, et sellist piina vältida, aga vot ämma vanust ikka välja ei ütle.

Ja kui päris aus olla, siis ega ma ise ka seda ei tea. Kord juhtus nõnda, et olime perega ämma äia juures ja mu kõige vanem tütar oma naiivsest lapselikusest puudutas seda delikaatset teemat. Nii palju oidu tal oli, et küsis vanaisa käest, kui vana vanaema oli. Ma nägin kuidas äiapapa täiesti krampi tõmbus, näost valge nagu lumi kokutades ülesse korrusele kadus. Me kõik mõistsime ilma rohkem midagi seletamata, et elus on küsimusi mida on targem mitte küsida. 


Siin ta on! Pilt ämmast, mille nimetus äiapapa sõnade järgi on \”PÜHA PÜSS!\”
Millal see pilt tehtud on? Kes seda teab… Igal juhul tundub, et fotoaparaadid olid juba leiutatud. See annab mingigi aimatava piirijoone ämma vanusest.

Las see müstiline saladus jääda siin profesionaalsete müstikute nagu Ants Rootslasne ja Marilin Kerro lahendada. Mul on palju tähtsamaid teemasid selle sünnipäevaga. Nimelt mida ämmale sünnipäevaks kinkida… See on selline peen kunst mida peab taktitundeliselt tegema. Iga mees teab, et diplomaatiliselt head suhted ämmaga on sama elutähtis element nagu puhas õhk mida ellujäämiseks vajame. Seega kingitusega mööda panna ei tohi. 

Tuleb ikka kinkida midagi mis ämmal silma särama ja südame soojaks teeb. Kui ma nüüd neile asjadele mõtlen, siis tal on juba need asjad täitsa olemas. Armastav abikaasa kes ehitas oma kätega neile kauni hubase kodu Nõmme mändide alla. Toredad pealehakajad otsast ääreni tegusad lapsed on tal kah olemas.


No vaadake millised suurepärased elulilled mu ämm kingituseks on saanud.

No ja äärmiselt asjalikust väimesposisist ma ei hakka rääkimagi. Tänu väimespoisile on lapselaste rõõmsaid kilkeid maja täis. Siinkohal peaks ämmale mainima, et neid kilkeid on ikka rohkem ellu vaja. Nii, et kallis ämm kui sa seda blogi peaksid lugema, siis tea, et võid vabalt valitud momendil kas või homme helistada ja ma toon nad sulle koju värsket rõõmu külvama. Kui juba tooma hakkan võta ikka kohe paariks päevaks või isegi lausa nädalaks. No siis saad selle õige doosi kätte ja pole mul tarvis lapsi tihti sõidutada. Eks me Katuga raske südamega, katsume SPA puhkuse või mõne romantilise metsamajakese selleks perioodiks endile organiseerida. No, et kuidagi seda rõõmu puudujääki endis kompenseerida. Aga tea, et sinu heaks oleme taoliseks ohverduseks valmis. 

Ma tean, et raha küllust pritsib sul ka uksest aknast sisse ja vahel on sul suisa mure mida sellega mamonaga peale hakata. Muidu oleks sellega sind aidanud ja palunud paari kuu pikkuse perereisi kuskile soojale maale välja teha. Oleksid kohe südamerahus saanud tunda kuidas hulga kergem on olla. Aga näed universium jõudis, ette ja nüüd teevad utoopiliselt suured gaasiarved selle kerguse tunde rahakotis ise ära.

No näete nüüd millise raske taaga ees ma nüüd olen. Inimesel on kõik õnnelikuks eluks vajaminev olemas.  Muidu kingiks veel enda abi suure majapidamise juures, kuid siis võtaksin ma äiapapalt jälle selle rõõmu ära. Tahab temagi ju ennast asjalikult tunda. Pealegi andsid sa mulle juba eelmisel aastal üsna selgelt mõista, et väimehekatsed on läbi ja aeg su tütar ausaks naiseks teha. (Kes ei tea mis need väimekatsed on võib siit täpsemalt lugeda) Ma selle ausaks naiseks tegemisega veel natuke ootan. Tean, kui palju see sulle rõõmu teeks. Nagu patt oleks see üllatus niisama ära raisata. See sobiks pigem selliseks suuremaks kingiks, no juubeli puhul näiteks. Kuna ma päris täpselt oma noorusliku ämma vanust ei tea, siis on see plaan tagataskus ootamas.


Kulla ämmake alati võid mulle helistada, kui tahad lapsed võtta. Muudel juhtudel võid oma rõõme ja muresid kirjateel ka jagad. Pane need teele pudelipostiga näiteks. Siis hoiad margi raha kokku.

No ei jäägi mul siin muud üle, kui tulen sulle täna külla ja kingin sulle paar head mahlast ämmade temaatilist anekdooti. Ma ju tean kuidas need sulle kohe ültse ei istu, aga mõtle selle õndsa tunde peale, kui sind oma loraga ära tüüdanud väimees uksest välja astub. Kui kaunilt see vaikus su kõrvus kohiseb. Millise kergusohkega sa õhtul voodisse heidad ja mõtled millise sügava rahu tunde see fantastiline väimees sulle ikka kinkis. Vot see on üks väärt kingitus mida iga enda ämma armastav väimespoiss peaks oma kallile ämmale iga jumala sünnipäev kinkima.

✫ Ole kursis Piltsbergide tegemistega, viska Facebookis like ja jälgi meid Instagrammis! Kui Sulle see lugu meeldis, siis jaga seda teistelegi. Sedasi inspireerime koos rohkemaid inimesi ja teeme maailma paremaks kohaks ✫