Piltsberg_logo

Mine p***e, Jesper Parve!

Paras aeg on teha läinud aasta kokkuvõte. Midagi keerulist siin ei ole. Kõigepealt tuleb kannikate vahele puhkama saata kõik tegelased, kellel minust paremini läks. Hoiatan kohe kõiki ette, et allpool lähen pisut rohkem emotsionaalsemaks ja luban endale kasutada väheke vägisõnade rohkemat kõnepruuki, kui olete harjunud Piltsbergi blogist lugema. Paraku teisiti lihtsalt ei anna seda emotsiooni ehedalt edasi.

Esimese tegelasena saadan otse ja ausalt p***e Jesper Parve. Hiiumaa isehakanud viikingipealikul läheb ebanormaalselt hästi. Võttis kätte ja tegi näiteks kooli ning lasteaia. Sellest veel vähe, tüüp ostis turismitalu kompleksi, mille putitas ülesse mõne kuuga ja tegi veel lisaks sellega kõva suvetralli. Miks sa ei või olla normaalne eesti mees, kes käib kaheksast viieni tööl, joob reede õhtul ennast kreeni ning kirub laupäeval semudega pead parandades Eesti riiki taga? Mida sa kurat tõmbled kogu aeg?


Võileivagänksterist kirjastusmagnaadiks! Lihtsalt suvalt vedanud….

Ants Rootslase raamatu välja andmine JES kirjastuse alt oli ilmselge üle pingutamine. Kes kuram normaalne inimene loeks sellist huina muinat. Ja üldse, mida see Ants ka teab? Kui juba laksamiseks läks, saadame Antsu ka sinnasamusesse, mis sest, et ma temast väga palju ei tea, aga see raamat oli ja on siiani ülimenukas. Antsu hääl on üks kuulatumaid hääli viimasel ajal meie kodus. Podcast podcasti järel jutustab meil siin. Katu on vist armunud ja jätab mu varsti maha?! Ja mida sa üldse aitad lapsepõlvetraumasid lahendada ning läbi selle suhet paarilisega ja isendaga parandada? Ühte õiget Eesti meest ei koti mingid lapsepõlve jamad ja naise halin suhte parandamisest.

Processed with VSCO with a5 preset

Ants on meil isegi voodisse roninud….

Üksiti pistan ma Jesperile ja Antsule ühte paati kaasa Joel Ostrati. Paganama positiivse ellusuhtumisega naerupall, kelle käe all muutub lihtlabane Rakvere pereviiner tipprestorani gurmee üllitiseks. Mida sa propageerid siin sportlike eluviiise ja talviseid jääaugu kümblusi. Terve elujõuline Eesti mees ravib kõiki enda ihuhädasid ikka valge viinaga ja sööb kartulit ning sousti ega peenutse iga nurga peal.

 

No näete, mis vaeste viineritega tehtud on… Õudne.

 Jääaugu meestest rääkides tuleb meelde kohe Romet Vaino. Teada tuntud loodusmehe saadan teistest eraldi sobivalt karu tagumikku. On tema kirjutanud raamatu \”Peegel karu silmades\”, mingu vaadaku, mis toa sisustuselement teda nüüd seal tagumikus ees ootab. Ilgelt närvi ajab, kui palju ta looduses liigub ja seda vaikuses olemist ning enda mõtete kuulamist propageerib. Õige mees kuulab hommikul sky plussi diskorite möla ja kurat, tegutseb mõtlemise asemel.


Romet tatsab päevad läbi rabades ja karastab ennast jääaukudes? Tõeline Eesti mees teeb päeval tööd, mitte ei hulgu metsas ringi ning karastab ennast jääkülma viinaga!

Nii, kes meil siin veel on sellel aastal oma esinemistega silma jäänud. Ah jaa, Uus Vargamäe noor peremees ehk Pedaja Lauri. On siis vaja näidata kogu Eestimaa rahvale, kuidas sa sitast saia teed. Vana maja ülesse vuntsimine ja  pisitütrega nunnutamisehetkede näitamine sotsiaalmeedias peaks olema kriminaalkorras karistatav. Kes seda jura kõige rohkem vaatavad on naised ju. Loomulikult hakkab nüüd minu naine ka tahtma, et ma rohkem lastega tegeleksin ja järsku on vaja elamist remontima hakata. Kuram, isa just tegi üheksakümnendate alguses värskenduse elamises ära. Enne seda oli seda teinud tema vanaisa. Mida mul vaja tõmmelda, küll väimehed tulevikus teevad. Üle ühe põlvkonna käivad meil need asjad meie majas. 


Äärmiselt alatu temp härra Pedaja! Nüüd on mul ka proua poolt surve peale pandud, et võiks nagu meie pereski mõned sõrmused välkuma hakata.

Jõhkralt parem hakkas kohe, kui sain kõik tüübid pikalt saata, kellel minust paremini läheb. Aga kas ikka päriselt ka hakkas parem? Võib olla hetkeks, aga see kestab täpselt nii kaua, kuni näen järgmist inimest, kellel nagu tundub, et läheb paremini. Kohe pean talle ka mingi verbaalse pasaämbri pähe kallama, et ennast veits paremini tunda. Aga kaua ma jõuan seda teha? Nii ei jäägi mul lõpuks enda elu elamiseks aega, kui iga nurga peal pean kedagi taga kiruma. Ja oleme ausad, kui ma päriselt nii mõtleksin, peaksin ma esimesena enda pimedasse anaalsüvikusse asumisele saatma. Mul on olnud ikka ülimalt tore ja edukas aasta, võrreldes näiteks 2020-ga. 

Need mehed, keda eelnevalt p***e saatsin, on tegelikult minu suured inspiratsiooniallikad! Ma olen kuulnud mitmeid kordi, kus mingid seltskonnad Jesperit on tümitanud. Kusjuures pull lugu on selle juures see, et mitte keegi neist pole isegi füüsiliselt temaga kunagi kohtunud. Ma saan Jespot enda semuks pidada ja näen millise töö ja distsipliiniga on ta enda elu ülesse ehitanud ja kuidas ta visioonid ellu ärkavad. Selle asja nimi on töö tegemine. Paraku need tulemused ei tule mitte kuskilt, kui sa oma energia töö tegemise asemel teiste siunamise alla kulutad. Ja siin on veel üks oluline asi. Need, kes tavaliselt teisi halvustavad ning õudsat kadedust tunnevad, tegelikult kardavad.

Ma tean seda väga hästi , sest olen ise ka olnud selles pundis oma nooruses. Need inimesed kardavad võtta riske, nad kardavad astuda välja oma mugavustsoonist, nad kardavad teiste kadedust ja hinnanguid. Nad kardavad enda unistusi ellu viia ja kuulata oma südame häält. Sest nii on olnud kogu aeg. Teised ju on öelnud, et nii need asjad käivad. Kes teised? Sa ise räägid seda lugu enda peas ja mitte keegi teine ei tee neid otsuseid, kui sina ise ikka. 

Need mehed, keda ma eelpool pikalt saatsin, mõtlevad oma peaga ega lase enda elu teiste hirmudel juhtida. Ma olen Joeli teekonda algusest peale jälginud. Ja see on ulme inspireeriv. Kuidas kohvik kohviku järel või toode toote järel tema äri arenes ja edasi areneb.  Ants Rootslane on fenomen. Kui sulle ei lähe tema teemad korda, siis ära lihtsalt anna sellele energiat. Ometigi läheb Ants oi kui paljudele korda. Vaadates raamatu müüginumbreid või kui palju teda kirutakse. See kirumine muide on ka puhas kütus, mis viib edasi nii Antsu kui Jesperit. 

Rometi ees sügav kummardus. See mees on minu silmis Fred Jüssi mantlipärija. Minu ja paljude teiste metsa hingekarjane. Olgu see Rometi video, foto, sule või otse suust tulnud looming, puudutab see alati ning  viib kontakti läbi looduse iseendaga. 

Lauri Pedaja maamehe hing inspireerib! Ma näen temas iseennast. See, kuidas ta oma pisitütrega mängib ja kusssumusstab on tõeline inspiratsioon nii mulle kui ka kõikidele teistele papsidele. Lauri, näita seda rohkem oma sotsiaalmeedias, et see muutuks aina normaalsemaks. Jah, papsid, te ei pea ootama, kuni laps saab kolme aastaseks, et temaga mängima hakata. Õnneks aina rohkem papse on sellest teadlikud.  Vana maja ülesse vuntsimine väikse lapse kõrvalt on totaalne meditatiivne seisund, mis paneb proovile kogu närvikavaspektri ja ma tean, et need Uus Vargamäe asukad seal saavad sellega imeliselt hakkama! Pagan võtaks, see inspireerib! 

Ma tahan neid kõiki mehi p***e saatmise asemel südamest tänada tohutu inspiratsiooni eest! Tänu teile elan ma oma unistuste elu juba täna. Piltsbergi tiim on sellel aastal pea kaheksa tuhat last metsa alla möllama toonud läbi erinevate ürituste ja metsasünnarite. Ma tean, et paljudel neist on see pisike säde looduse armastuse vastu leegitsema löönud ja nad on uuesti leidnud tee metsa. 

See on suurepärane aasta olnud meie suhtele. Meie suhe Katuga ei ole mitte kunagi olnud nii küps ja tasakaalus. Me tervitame erimeelsusi, väiksemaid tülisid kui õppetunde ja näeme neis peegeldusi iseendast. See on omakorda andnud meile täiesti uue mõõtme omavahelise armastuse ja mõistmise ruumi kasvamisel. Muideks, kui jälgite mingit perekonda sotsiaalmeedias ja see tundub teile masendavalt perfektne, siis ärge laske pead norgu. Eluterves suhtes on kõik elemendid olemas. Lihtsalt sotsiaalmeedia filter kipub näitama ebaproportsionaalselt palju seda säravamat poolt. 


Mõnus on olla õnnelik! Paraku peab selleks maitsma vahel päris hapusid vilju, et tõeliselt hinnata mesimagusat elu.

Minu suurim võit, mida saavutasin sellel aastal, on sellise vahva harjumuse juurutamine nagu teadlikult enda jaoks aja võtmine. Ma olen jõudnud sinna kohta, kus ma tahan teha asju, mitte ma ei pea neid tegema. Ma tahan endale aega võtta, ma tahan lastega mängida ja ennast tundideks ära unustada, ma tahan Katuga käia suvistel festaritel ja nautida seda melu koos paarina. Ma ei pea neid asju tegema, vaid ma tahan neid teha. Mõtle nüüd oma asjadele, mida sa täna pead tegema. Äkki sa hoopis tahad neid asju teha? Näiteks, kas sa pead minema lasteaeda lapsele järgi või sa hoopis tahad minna järgi oma kallile rõõmupallile, kes on sind nii palju õpetanud, sulle rõõmu kui ka kurbuse prisaraid kinkinud? Vaata, kuidas maailm muutub, kui sa hakkad asju tegema nii, et sa tahad neid teha. 

Ma tänan kõiki nunnupalle, kes elavad meile kaasa sotsiaalmeedias ja blogi kaudu. Sellel aastal pole see pere meil teab kui palju kasvanud, aga see on muutunud palju lähedasemaks. Nii palju samastumisi, murede ja rõõmude koos läbi elamisi. Kirjutage alati, mis teil mõttes on või kui midagi liigutas või puudutas. Sellist tagasisidet on aina rohkem teie poolt tulema hakanud ja see rõõmustab kogu meie pere väga! Ma ei pea silmas siin ainult mind, Katut ja Piltsbergide põnne, vaid teid kõiki. Me oleme kõik üks vahva pere ja jagatud rõõmud ning kogemused ühendavad meid rohkem. Koos on igal juhul lõbusam , kergem ja vahvam siin eluteel rännata. Niiet järgmine kord, kui paned lihtsalt like või südame märgi, mõtle ehk see paar sõna sinna juurde võiks muuta paljude päeva mõnusamaks.

Perse saatmise asemel ma hoopis tunnustan absoluutselt kõiki inimesi, kellega ma sellel aastal kaudselt või lähedalt olen kokku puutunud. Olgu need kohtumised siis siin pool või teiselpool ekraanitagust maailma. Olete olnud mulle suureks inspiratsiooniks! Soovin teile kõigile kadeduse märkamise asemel hoopis inspiratsiooni ja edasiviiva energia märkamist. Kui avastad ennast mõttelt, et kellelgi läheb paremini kui sinul, siis märka seda panust, mida need inimesed panustavad ning anna endale lubadus, et kartuse asemel saad julgust juurde enda elu ise juhtida. Ja kindlasti ma soovitan teil rohkem võtta aega endale. Kohe päris päriselt pange see enda uusaasta lubaduste listis esimesele kohale. Aeg endale muideks tähendab seda, et sellel ajal ei ole teie läheduses mitte ühtegi helendavat ekraani ega nutitelefoni 😉 Alles nii saate seda päriselt endale võtta!

Kärtsurohket vana lõppu ja särage uuel aastal uue hooga edasi!

Processed with VSCO with g3 preset

✫ Ole kursis Piltsbergide tegemistega, viska Facebookis like ja jälgi meid Instagrammis! Kui Sulle see lugu meeldis, siis jaga seda teistelegi. Sedasi inspireerime koos rohkemaid inimesi ja teeme maailma paremaks kohaks ✫