Piltsberg_logo

No sellist tagasisidet ma ei oleks osanud oodata… Millega ma selle küll ära teenisin?

Mulle kirjutas paar päeva tagasi instagrammi Kaili.  Ma kohe kirja avada ei saanud ja nägin vilkasmisi ainult algust – olen nüüd juba mitu päeva hoogu võtnud,  et kirjutada… Kohe käis automaatselt jõnks läbi, et millise õudse käkiga ma nüüd olen hakkama saanud. Vaata ikka kuidas on meie sees mingid salajased hirmud. Kohe tuli silme ette olukord, kus keegi tuleb minu juurde tõsisel ilmel ja alustab juttu: \”Illimar, me peame nüüd rääkima…\”. Uuuhhh, külamjutid käivad üle turja.

Tegelikult kirjutas Kaili nii toredalt, et palusin temalt luba seda kirja ka teile jagada. Siin ta on täitsa muutmata kujul.

Nüüd juba mitu päeva hoogu võtnud, et kirjutada oma emotsioone. Kuulasin \”milline mees\” podcasti osa. Mitu emotsiooni käis sel perioodil, no kogu emotsioonide spekter käis läbi. See oma lapse surma kogemine unes, ma olen seda ise ka kogenud ja kui sellest rääkisid, siis ma pidin tee äärde seisma jääma, et lihtsalt kõik oma emotsioonid läbi taas kogeda, silmad enam ei näinud, et edasi sõita, lihtsalt pisarad voolasid. Uhhhh, mis emotsioon. Aga rõõmsama poole pealt, ma ütlesin selle podcasti jooksul korduvalt ja korduvalt, ma armastan seda papa Piltsbergi suhtumist, see kõik tekitas nii hea tunde kokkuvõttes. Ja pani ka väga sügavalt kaaluma ja enda sisse vaatama, et oot, ma ei kakle ka laste ees, miks, mis on minu blokk seal, mis on mu mehe blokk, miks me seda ei tee. Aitäh, et sa käisid seal podcastis ja aitäh, et sa jagasid killukese endast seal!

See tagasiside puudutas mind väga sügavalt. Ma siiralt tänan Kailit ja ka kõiki teid, kes te eales olete oma kogemusest tagaside kirjutanud. Nii mulle, kui kellegile teisele. Kailil võttis mitu päeva hoogu ja ta tegi selle ära. Tegelikult polegi vaja mitu päeva hoogu võtta. Ma võtsin ka vanasti mitu päeva hoogu, kuid selleks hetkeks oli tihti see õige esimene emotsioon kas nats kustunud või hoopis ei jõudnudki selleni, et kirjutada sellest, kuidas kellegi esinemine, kirjutis või jutt mind puudutas. Elu tuli peale noh. 

Tänaseks olen ma saavutanud meistriklassi tagasiside andmises. Kohe, kui tekib sisse äratundmine või võimas positiivne emotsioon, võtan telefoni ja kirjutan autorile, kuidas ta mind puudutas ja annan talle puhast energiat juurde, et ta looks veel rohkem headust siia maailma. Proovi sina ka! Kedagi alguses tunnustada on veits selline kohmetu tunne, aga ajapikku muutub see lausa automaatseks. Kuid iga jumala kord annab see sulle hea tunde nagu oleksid ise tunnustust saanud. Ehk see värk töötab mõlemapoolselt kasulikult. 


Paraku meil eestlastel tuleb üsna visalt see tunnustamise jagamine välja. Nõnda võib mõjuda kasvõi üks positiivne märkamine sama turgutavalt ja soojendavalt nagu tassike auravat teed jääkülmal talvepäeval. Mõnikord võib see olla viimane õlekõrs, mis päästab külmunud hinge.

Teine asi on nüüd negatiivse tagasisidega. Kriitikat on meil millegipärast palju kergem märgata ja välja öelda. Siinkohal tasub esimese emotsiooni väljaütlemisega hoopis oodata. Teha täpselt nii nagu ma alguses tegin positiivse tagasiside puhul ehk mitu päeva seda asja seedida. Kui midagi mind või sind ärritas, siis tasub mõelda, mida sa enda sees ei salli või mis sind enda juures häirib, et see sind ärritas. Vaatle ennast, kas tahad lihtsalt enda enesetunnet paremaks teha, kui teisele kehvasti ütled. Või on hoopis asi selles, et see teema, mis sind ärritas, läheb vastuollu sinu maailmavaadetega. Sellisel juhul pead arvestama, et igal juhul annad sa teisele osapoolele energiat juurde olenemata sellest, mida sa talle ütled. Kuid kas sa tahad hagu juurde kütta ahjule, mille ümber soojendavad ennast sulle mitte meeldivad inimesed? Kui sa oled oma negatiivse vastukaja sedasi läbi seedinud, on tavaliselt emotsioon paari päeva pärast läinud ja jääb see asi sinnapaika. Elu tuli peale noh 🙂

Headuse märkamise ja jagamisega teeme enda pisikese maailma palju paremaks kohaks. Uskuge mind, ma tean, mida räägin. Sa hakkad enda ümber palju ägedust märkama ja seda tuleb mühinal juurde. Sellist elu ei ole võimalik Aliexpressist tellida ega oska seda isegi kogenud Saaremaa sepad sulle alasil valmis taguda. Sellise elu pead ikka ise looma. Lisaboonusena näed sa veel seda, kuidas su lapsed ja sind ümbritsevad inimesed sellest osa saavad ja hakkavad neilgi helged muutused elus toimuma. 


Naerata ja maailm naeratab sulle vastu!

Kuid minnes tagasi selle podcasti juurde millest Kaili rääkis. Pean ütlema, et see oli üks mõnusamaid ja ägedamaid vestlusi, mida olen viimasel ajal maha pidanud. Poisid lõid stuudios nii turvalise ruumi, et sain vabalt rääkida südamelt ära lood, mida võib olla oleksid ainult endale hoidnud. Ja tõepoolest on seal märkamisi, mille üle oleme Katuga tänulikud. Näiteks miks on vajalik laste ees konfliktide lahendamine ja kuidas seda teha nõnda, et see oleks tasakaalus ning annaks lastele täiskasvanud eluks vajalikud oskused. 

Lisaks ma räägin seal oma sisetunde usaldamisest ja järgimisest. Kui toredasse kohta see võib viia. Loomulikult panevad minu sisemised egod mind tänagi testile ja küllap nad teevad seda meie kõigiga. Täpselt nii nagu see juhtus jõerahva loos, mida ma seal saates rääkisin. Eks need egod ja sisemised hirmudeemonid meid ikka juhivad. Ega nad seda siis paha pärast. Ikka selleks, et meil mugav ja jube turvaline oleks. Paraku võib üliturvalises ja äärmiselt mugavas palatis elades elu üsna igavaks minna. Nendest hirmude tuvastamisest ja nendega sõpruse loomisest räägin ka. 


Ainuke viis olla edukas on armastada seda, mida sa teed. Uskuge mind, meil on lastealt palju selles valdkonnas õppida 🙂

 Ma usun, et kui sa juba seda blogi loed, siis puudutavad need teemad ka Sind. Palun kuula seda saadet ja kirjuta mulle instagrammi, facebooki või saada kas või pudelipost oma esimestest emotsioonidest, mis peale saadet sinu sisse tekkisid. Jaga neid minuga ja ma võin sulle kinnitada, et mul on selle üle hea meel ning ka sinule tekib sisse hea tunne. Või kui ikka ei tule kirjutamise tuhinat peal, siis jaga lihtsalt mõne oma semuga seda blogi. Saadet saad kuulata siit

Mul on suur au astuda ülesse Täitsa Pekkis Transformatsiooni festival 4.0, mille teemaks on “Teadliku armastuse paradiis”. Mul on väga hea meel, kui Sina ka sellest osa võtad. See on mõeldud paaridele, kuid sobib ideaalselt ka neile, kellel täna paarilist ei ole. Ehk sealt saad konkereetseid nippe, kuidas täna suhe uuele tasemel viia või kuidas endale sobib kaaslane leida.

Minu teema näiteks puudutab absoluutselt kõiki paarisuhteid. Olgu selleks paarisuhte partneriks siis laps, töökaaslane, ema või koristaja Helmi, kellega sa puutud kokku iga nädal trepikojas. Festivali kohta rohkem infot ja pileteid saad osta siit. Soovitan kiirustada selle ostmisega, sest early bird piletite müük lõpeb suht kohe ja viimaste andmete järgi on VIP piletid kohe läbi müüdud. Kui lähed ostma, siis kasuta kindlasti koodi \”piltsberg\” See annab -10 eurtsi hinnast alla.

✫ Ole kursis Piltsbergide tegemistega, viska Facebookis like ja jälgi meid Instagrammis! Kui Sulle see lugu meeldis, siis jaga seda teistelegi. Sedasi inspireerime koos rohkemaid inimesi ja teeme maailma paremaks kohaks ✫